Yapay zeka girişimi Artiwise, Boğaziçi Ventures’tan 600 bin dolar yatırım aldı

Artiwise, müşteri memnuniyetini, yapay zeka, doğal dil işleme, duygu analizi ve kök analizi teknolojileriyle sağlıyor. 
Yapay zeka girişimi Artiwise, Boğaziçi Ventures’tan 600 bin dolar yatırım aldı

Yapay zeka ile müşteri memnuniyeti odaklı çözümler üreten Artiwise, Boğaziçi Ventures’tan 600 bin dolar yatırım aldı. Bu yeni yatırım ile Boğaziçi Ventures, 2023’ün dördüncü yatırımını da tamamlamış oldu. 

Tanel Temel ve Fatih Samet Çetin tarafından kurulan Artiwise'ın misyonu, kurumlarda yapay zeka ile sürdürülebilir müşteri memnuniyeti sağlamak. Artiwise, müşteri memnuniyetini, yapay zeka, doğal dil işleme, duygu analizi ve kök analizi teknolojileriyle sağlıyor. 

Artiwise'ın platformu sayesinde çağrı merkezi aramaları, çevrimiçi yorumlar, anket sonuçları, chatbot sohbetleri, marka haberleri ve sosyal medya gibi iletişim kanallarından gelen veriler tek bir yerde toplanarak yapay zeka ile analiz edilebiliyor. Yapay zeka ile analiz edilen bu verilerden müşteri içgörüleri ve müşteri memnuniyet skorları çıkarılırken, problemlerin kök nedenleri tespit ediliyor ve proaktif aksiyon alınması sağlanıyor. 

Artiwise Kurucu Ortağı ve CEO Tanel Temel, görüşlerini şu şekilde belirtti:

‘CTO’muz Fatih Samet Çetin ile 2 kurucu ortak olarak Artiwise’ı kurduğumuzda müşteriye yatırım yaparak büyümeyi kendimize strateji olarak benimsemiştik. Boğaziçi  Ventures bu stratejimizi büyümemizin önünü sağladıkları güven ve yatırım ile açarak destekledi. Artiwise sadece sağladığı çözümde değil kendi müşterileri için de memnuniyete çok önem veren bir firmadır. Uzun yıllardır Artiwise kullanan değerli müşterilerimizin yanında, olgunlaşmış yapay zeka süreçleri, ürün, sektör odağı, güçlü yönetim ekibi ve uzman kadrolarımız bu yatırımı almamızda etkili olmuştur. 2 kişi ile başladığımız bu yolculukta şimdi Artiwise’a inanan yüzlerce hayal ortağı var. Sürdürülebilir müşteri memnuniyeti misyonumuzla hedefimiz net; ülkemizin bu değerini yurt dışına hızla taşıyacağız.’’

Artiwise yatırımı ile ilgili olarak Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek şu açıklamaları yaptı:

“Yapay zeka bizim her zaman odağımızdaki teknolojilerden biri idi. Her ne kadar son dönemde Chat GPT’nin yarattığı farkındalık ile bu teknolojiye ilgi artmış olsa da, bizim portföyümüzde yıllardır yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalar yapmakta olan 5 adet şirketimiz bulunuyor. Şimdi ise Artiwise ile yapay zekayı müşteri memnuniyetinde kullanan bir ürünü portföyümüze katıyoruz. Türkiye’de özellikle metrikleri ve ürünü ile en iyi “Voice of the Customer (Müşterinin Sesi)” şirketi olan Artiwise ile büyüme ve uluslararası rekabette güçlenme hedefi ile çıktığı yolculukta beraber olacağımızdan dolayı çok mutluyuz.” 

2023 yılının ilk yarısında 4 adet yeni yatırımını tamamlayan Boğaziçi Ventures, grup şirketi olan BV Portföy ile bu yıl 2 yeni fon daha kurdu. Yapay zeka teknolojisini farklı fonlarında da kullanmaya devam eden Boğaziçi Ventures yıl boyunca yeni fonlar kurmaya ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.