Eski fotoğrafları yapay zeka ile düzenleyen uygulama: Reimagine

Reimagine, birden fazla eski fotoğrafın çözünürlüğünü ve netliğini artıran uygulama, siyah beyaz fotoğrafları da renklendiriyor. Renkli fotoğrafların solmuş tonlarını yeniden düzenliyor.
Eski fotoğrafları yapay zeka ile düzenleyen uygulama: Reimagine

Özellikle aile albümleri içinde yer alan eski fotoğraflar, bir dönem o ailenin yaşadığı ev ve çevresindeki insanları ölümsüz kılmanın en kolay yolu. Eski fotoğrafların taşıdığı bu anlam birçok kişi için oldukça önem taşıyor. Elbette teknolojik yenilikler bu durumu da olumlu yönde etkilemeye başladı. Aile geçmişini keşfetmek amacıyla kurulan MyHeritage, eski fotoğrafları yapay zeka ile düzenleyen yeni bir uygulamayı piyasaya sürdü.

Reimagine adlı uygulama, ücretsiz olarak hem iOS hem de Android cihazlara indirilebiliyor. Reimagine'ı kullanmak ise çok kolay. Bunun için uygulamanın içine düzenlemek istediğiniz fotoğrafı yüklemeniz yeterli. Uygulamanın içinde ayrı ayrı tanımlanan fotoğraflar, önce otomatik olarak kırpılıyor. Daha sonra taranıyor.

Birden fazla eski fotoğrafın çözünürlüğünü ve netliğini artıran uygulama, siyah beyaz fotoğrafları da renklendiriyor. Renkli fotoğrafların solmuş tonlarını yeniden düzenliyor. Özetle fotoğraf üzerindeki tüm hasarları gideriyor. Aynı zamanda fotoğraftaki kişileri hareketli animasyonlar ile canlandırabiliyor. 

Uygulamanın tüm özelliklerini kullanmak için abonelik gerekiyor. Abonelik aylık 7,99 dolar, yıllık ise 49,99 dolar üzerinden ücretlendiriliyor. Ancak Reimagine'ın ücretsiz sürümde de oldukça düzgün bir şekilde çalıştığını görüyoruz.

MyHeritage, geçtiğimiz yıllarda Deep Nostalgia adlı uygulamasıyla da gündeme geldi. Bu uygulama eski fotoğraflardaki yüzleri 10 ila 20 saniye içinde canlandırıyor ve yüksek kaliteli, gerçekçi video görüntüleri oluşturmayı sağlıyordu. 

Herkesin bildiği üzere bu platform, aslında fotoğraf ya da video uygulaması değil. MyHeritage, eşleştirme teknolojileriyle, milyarlarca uluslararası tarihi kayıt aile geçmişini keşfetmek amacıyla kurulan bir soy ağacı uygulaması. Şirketin dijital kütüphanesindeki tarihi kayıt sayısı bu yıl 19,4 milyar sınırını geçti. Türkçe olarak da kullanılabilen uygulama ücretsiz olarak sunuluyor. Bu paket dahilinde 250 adet kişinin aile ağacı planı çıkarılıyor. Dört yıllık abonelik planı ise ücretli olup ek özelliklere ve içeriğe erişim sağlıyor. Şirket, 2016'da MyHeritage DNA adında genetik test hizmeti başlattı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.