Termal görüntüleme üzerine çalışan Satellite Vu, 15.8 milyon dolar yatırım aldı

Satellite Vu, gözle görülmeyen IR enerjiyi (ısıyı) esas alan ve görüntünün genel yapısını IR enerjiyi göre oluşmuş renkler ve şekillerin belirlendiği görüntüleme sistemleri üzerine çalışıyor.
Termal görüntüleme üzerine çalışan Satellite Vu, 15.8 milyon dolar yatırım aldı

Termal görüntüleme üzerine çalışan Satellite Vu, 15,8 milyon dolar yatırım aldı. Seri A-2 turu, Molten Ventures tarafından yönetildi. 15,8 milyon dolarlık yatırım turuna Seraphim Space, A/O Proptech, Lockheed Martin, Ridgeline Ventures, Earth Sciences Foundation ve Stellar Ventures katıldı. Şirketin toplam yatırım miktarı 37,7 milyon dolara çıktı. 

Londra merkezli girişim, 2016 yılında Anthony Baker, Simon Tucker ve Tobias Reinicke tarafından kuruldu. Satellite Vu, gözle görülmeyen IR enerjiyi (ısıyı) esas alan ve görüntünün genel yapısını IR enerjiyi göre oluşmuş renkler ve şekillerin belirlendiği görüntüleme sistemleri üzerine çalışıyor.

Uzaydan çok daha yüksek çözünürlüğe sahip yani yüksek tanımlı termal enerji verileri topluyor. Enerji şirketleriyle çalışan Satellite Vu, Surrey Satellite Technology Ltd. ile ortaklaşa yaptığı ilk uzay aracını Haziran ayında uzaya gönderecek. Şirketin amacı termal enerji kaynaklarını tespit ederek şirketlerin ve hükümetlerin net sıfır karbon emisyonuna ulaşmasına yardımcı olmak.  

Herkesin bildiği üzere iklim değişikliğine ve artan enerji fiyatları enerji sektörünü derinden etkiliyor. Yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısı olarak tanımlanan jeotermal, alternatif enerji kaynağı olarak ön plana çıkıyor. Temiz enerji kaynağı olarak jeotermal enerji, geleceğin elektrik şebekesinde önemli bir role sahip. Amerika kıtası, Orta Amerika ülkeleri, Anadolu’da Ege Bölgesi ve Avrupa’da İtalya jeotermal enerji santrallerinin en fazla bulunduğu coğrafyalar arasında yer alıyor. Ülkeler bazında ABD ilk sırada geliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.