ChatGPT'nin uygulaması 11 ülkeye daha açıldı

Bu yeni güncelleme ile ABD'nin yanı sıra Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore ve Birleşik Krallık ülkelerindeki kullanıcılar da uygulamaya erişebilecek.
ChatGPT'nin uygulaması 11 ülkeye daha açıldı

OpenAI'ın ChatGPT'nin iOS uygulamasını yayınladığını sizlere aktarmıştık. OpenAI paylaştığı bir gönderi ile ChatGPT uygulamasının 11 ülkeye daha açıldığını duyurdu. ChatGPT uygulamasının ilk etapta yalnızca iOS sürümü ile sadece ABD'deki kullanıcılara açıldığını hatırlatalım. 

Bu yeni güncelleme ile ABD'nin yanı sıra Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore ve Birleşik Krallık ülkelerindeki kullanıcılar da uygulamaya erişebilecek. Şu an için yalnızca iOS sürümü mevcut olan uygulamanın, Android sürümünün de yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

Uygulamaya giriş yaptığınızda, tarayıcı sürümüne benzer bir şekilde ekranın alt kısmında bulunan mesaj kutucuğundan komutları (prompt) oluşturmaya başlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Apple'ın konuşma tanıma ve OpenAI'ın açık kaynak konuşma tanıma sistemi Whisper'dan faydalanarak sesli komutlar da oluşturmanız mümkün. 

ChatGPT'nin sohbet geçmişlerini kaydettiğini ve verdiğiniz yanıtları modeli eğitmek için kullandığını hatırlatmakta fayda var. Eğer bu özellik aktif ise uygulamada gerçekleştirdiğiniz sohbetleri, masaüstü sürümünde de bulabiliyorsunuz. Sohbet geçmişi kaydetme özelliğini kapattığınızda ise veri paylaşımının sonlandırıldığını ekleyelim. 

OpenAI'ın, zorlayıcı yapay zeka regülasyonları nedeniyle Avrupa'dan çekilme ihtimali gündeme gelmişken, şirketin ChatGPT iOS uygulamasında Avrupa ülkelerini de kapsayan bir genişlemeye imza atmış olması dikkat çekici. Yapay zeka ile ilgili çekinceleri olan yasa koyucuların ise OpenAI'ın yöneticilerinin aktardığı yapay zekayı denetim altında tutma yöntemlerini incelemesi mühim. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.