Netflix'in Listem sekmesine arama filtreleri ekleniyor

Uygulamaya Listem özelliği kapsamında yeni filtreler eklenecek. Bu yeni filtreler, kullanıcıların içerikleri, yayın tarihiyle, alfabetik olarak ve listeye eklenme tarihiyle aratmasını sağlayacak.
Netflix'in Listem sekmesine arama filtreleri ekleniyor

Dijital yayın platformu Netflix, yayınladığı yeni güncelleme ile iOS ve Android kullanıcılarının Listem sekmesi üzerinden arama yapabilmesini sağlıyor. Bu noktada Listem sekmesinin, kullanıcıların kaydettiği filmler ve dizilerden oluştuğunu hatırlatalım. 

Netflix uygulamasına Listem özelliği kapsamında yeni filtreler eklenecek. Bu yeni filtreler, kullanıcıların içerikleri, yayın tarihiyle, alfabetik olarak ve listeye eklenme tarihiyle aratmasını sağlayacak. Aynı şekilde Listem sekmesi altındaki içerikler, film ya da dizi kategorilerine göre de aratılabilecek. Bununla beraber kullanıcılar, içerikleri izlemeye başlayıp başlamadıklarına göre de arama yapabilecek.

Şimdiye kadar Listem sekmesinde herhangi bir arama seçeneği sunulmamaktaydı. Listem'e eklenen arama filtreleri, izleme listesine eklenen içeriklerin erişilebilirliğini artırırken, daha fazla izlenmesini sağlayabilir. 

Ayrıca bu yeni güncelleme ile birlikte Listede yer alan içerikleri kaydırarak silebilecek. Bundan öncesinde listedeki içerikleri silmek isteyen kullanıcılar, listede yer alan içeriklere dokunarak detaylar sayfasına yönlendiriliyor. Listem'e eklenen her iki özellik de Listem sekmesini daha işlevsel hale getiriyor. 

İlk olarak Android kullanıcılarına açılması beklenen özelliğin, önümüzdeki bir kaç hafta içinde iOS kullanıcılarına da açılması planlanıyor.

TV kullanıcıları için ise özellik ilk etapta yayınlanmayacak. Ancak TV Anasayfası için yeni "Coming Soon" sekmesinin yayınlanacağını belirtelim. Şu an için "Yeni ve Popüler" sekmesi altında gördüğümüz bir kaç hafta içinde yayınlanması planlanan içerikler, "Coming Soon" sekmesinin altında yer alacak. 

Netflix'in reklam destekli abonelik modelinin aylık kullanıcı sayısının 5 milyona ulaştığını düşünürsek, şirketin kullanıcı tabanını genişletirken, ürün üzerindeki çalışmalarını hız kesmeden devam ettirdiğini söyleyebiliriz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.