Drone teslimatlarına odaklanan Wingcopter, 44 milyon dolar yatırım aldı

Wingcopter tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 44 milyon dolar yatırım aldı. Wingcopter'ın 44 milyon dolarlık yatırımı ise European Investment Bank'ten geldi.
Drone teslimatlarına odaklanan Wingcopter, 44 milyon dolar yatırım aldı

Drone ile teslimatlar gerçekleştiren bir girişim olarak hizmet veren Wingcopter'ın 42 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz yılın Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Wingcopter, aradan geçen yaklaşık 1 yıllık sürenin ardından yeni bir yatırım ile karşımıza çıktı.

Wingcopter tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 44 milyon dolar yatırım aldı. Wingcopter'ın 44 milyon dolarlık yatırımı ise European Investment Bank'ten geldi. Alınan 44 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Wingcopter girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 110 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. Şirketin değerlemesi açıklanmasa da bir önceki yatırıma oranla değerlemenin iki kat artış gösterdiği paylaşıldı.

Wingcopter'ın mevcut yatırımcıları arasında ise Corecam Family Office, Futury Capital, Xplorer Capital, Synerjets ve ITOCHU Corporation yer alıyor. Wingcopter tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin amiral gemisi olan Wingcopter 198 modelinin üretiminin artırılması ve teslimat hizmetlerini Avrupa'da yer alan diğer ülkelere taşıması için kullanılacak.

2017 yılında Ansgar Kadura, Jonathan Hesselbarth ve Tom Plümmer tarafından Almanya'da kurulan Wingcopter, patentli teknolojisi ile birlikte teslimat droneları üretiyor. Dikey bir şekilde kalkış ve iniş yapabilen Wingcopter droneları, genellikle ilaç ve sağlık ürünlerinin teslimatlarının yapılmasını sağlıyor.

Wingcopter'ın web sitesinde yer alan bilgilere göre maksimum saatte 144 km hız yapabilen Wingcopter, saatte 100 km hız ile teslimatları gerçekleştiriyor. Yaklaşık 6 kg'lık taşıma kapasitesi sunan Wingcopter 198 modeli, 100 km'lik bir menzile de sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.