SPONSORLU

Bien Halka Arz Oluyor. Talep Toplama 11-12 Mayıs

Seramik sektörünün öncü markalarından BİEN halka arz oluyor. Talep toplama tarihleri 11-12 Mayıs olarak açıklandı.
Bien Halka Arz Oluyor. Talep Toplama 11-12 Mayıs

Seramik sektörünün önemli oyuncularından olan Bien, Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­te 3 farklı tesisindeki toplam 666.432 m2 arazi üzerinde 203.728 m2 kapalı alanda üretim gerçekleştirmektedir. Ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın seramik karo koleksiyonuyla yılda 50 milyon m2’nin üzerinde karo üretim kapasitesine sahip olan Bien, Yurt içinde 100’ü aşkın yetkili bayii ve 3500’ü aşkın satış noktası bulunmaktadır.

Üretiminin yüzde 21’ini 70’in üzerinde ülkeye ihraç eden ve aralıksız yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin ve dünyanın sayılı seramik üreten markalarından biri olmayı hedefleyen Bien, seramik grubundaki ebat ve tasarım çeşitliliği, son teknolojiye sahip yeni üretim tesisleri, üretim kapasitesi ve seramik ürünlerinin yanı sıra banyo grubu ürünlerinde de üretim yapmasıyla rakiplerinden ayrışmaktadır.

Bien Cumhuriyetin 100. yılında ekonomi ve istihdama katkı sağlayacak önemli bir yatırım yaparken, hızlı büyümesine ivme katacak bir atılım gerçekleştiriyor. Bien Cumhuriyetin 100. yılında 100 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip dünyanın en büyük seramik fabrikalarından birinin yatırımını yapıyor. Aydın Çine’de yapılan bu yatırım 2023, 2024 ve 2025 yıllarında 3 faz olarak devreye alınacaktır.

Konsorsiyum liderleri: Ak Yatırım, Garanti BBVA Yatırım, Yapıkredi Yatırım

Detaylı bilgi için;  https://www.bienseramik.com.tr/yatirimci

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.