Online diyetisyen servisi Fit Brokoli, 400 bin dolar yatırım aldı

Kişisel beslenme danışmanlığına makine öğrenmesini dahil eden online diyetisyen servisi Fit Brokoli, Amazon Başkan Yardımcısı ve Prime Video Genel Müdürü Cem Şibay’ın kişisel yatırım şirketinden 400 bin dolar yatırım aldı.
Online diyetisyen servisi Fit Brokoli, 400 bin dolar yatırım aldı

Kişisel beslenme danışmanlığına makine öğrenmesini dahil eden online diyetisyen servisi Fit Brokoli, Amazon Başkan Yardımcısı (Vice President) ve Prime Video Genel Müdürü Cem Şibay’ın kişisel yatırım şirketinden 400 bin dolar yatırım aldığını duyurdu. Bugüne kadar yalnızca şirketlere ve şirketlerin çalışanlarına yönelik hizmet veren ve aldığı yatırımla merkezini Hollanda’ya taşıyarak Avrupa pazarındaki yerini hazırlayan Fit Brokoli, hizmetlerini Mart 2023 itibarıyla son kullanıcıya da açtı.

Fit Brokoli CEO'su Bekir Şirin, aldıkları yatırıma dair düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: “Amazon Başkan Yardımcısı (Vice President) ve Prime Video Genel Müdürü Cem Şibay’ın yatırım şirketinden önemli bir yatırım aldık. Cem Şibay Amazon’da 18 yıl geçirdi ve birçok birimde yöneticilik görevleri yürüttü. 7 sene boyunca M&A (Birleşmeler ve Devralmalar) alanında Amazon yatırımlarını yönetti. Bu dönemde Amazon'un yaptığı yatırımlar arasında Çiçek Sepeti de vardı. Biz de aldığımız yatırımla birlikte hedeflerimize bir adım daha yaklaştık.”

2022’nin başında Romanya operasyonunu başlatan Fit Brokoli, aldığı yatırımla birlikte merkezini Hollanda’ya taşıdı. Avrupa pazarının kapısını araladıklarına dikkat çeken Bekir Şirin, “Yalnızca coğrafi olarak büyümüyoruz. Hizmetlerimizi şirketlerle yaptığımız anlaşmaların da ötesine taşıyoruz ve son kullanıcıya ulaştırmak için geliştiriyoruz. Fit Brokoli olarak 2020’deki kuruluşumuzun ardından kısa sürede yakaladığımız ivmeyi daha da artırmayı planlıyoruz” dedi.

Kişisel beslenme danışmanlığında yeni bir model yarattıklarını belirten Fit Brokoli CEO'su Bekir Şirin, “Dijitalleşme beraberinde getirdiği nimetlerin yanında, götürdükleriyle de konuşulmalı. Bu noktada bizim en büyük vaadimiz insani bağları sürdürmek. Dolayısıyla kullanıcılarımızı her zaman gerçek bir diyetisyenle eşleştiriyoruz. Kullanıcı ona özel seçilmiş diyetisyenle ilerlerken, onun bilgisi olmadan değişiklik yapmıyoruz. Hizmetlerimizin perde arkasında teknolojiyi diyetisyenlerimizin hizmet kalitesini artırmak için kullanıyoruz. Yapay zeka ve makine öğrenmesi sayesinde diyetisyenlerin kullanıcılarımızı en doğru şekilde yönlendirmelerini sağlayan süreçler tasarlıyoruz. Kullanıcılarımızla kazandığımız deneyimi mesajlaşma uygulamasıyla bütün diyetisyenlerin kullanabileceği ortak bir zekâya dönüştürüyoruz” dedi.

Sağlıklı beslenme danışmanlığını en uygun fiyatlarla herkes için erişilebilir kılma misyonuyla çıktıkları yolda kısa sürede 150’den fazla şirkete hizmet vermeye başladıklarını belirten Fit Brokoli CEO'su Bekir Şirin, kullanıcıların memnuniyet oranını yüzde 96’ya çıkardıklarını paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.