Moda ticaretini dijitalleştirmek isteyen Lonca, 1,7 milyon dolar yatırım aldı

Lonca tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 1,7 milyon dolar yatırım aldı. Lonca'nın 1,7 milyon dolarlık tohum yatırım turu, 500 Emerging Europe liderliğinde gerçekleşti. 
Moda ticaretini dijitalleştirmek isteyen Lonca, 1,7 milyon dolar yatırım aldı

Toptan moda ticaretini dijitalleştirme hedefi ile yola çıkan yeni nesil bir pazar yeri olan Lonca, yatırım aldığını duyurdu. Lonca tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 1,7 milyon dolar yatırım aldı. Lonca'nın 1,7 milyon dolarlık tohum yatırım turu, 500 Emerging Europe liderliğinde gerçekleşti. 

Yatırım turuna, 500 Emerging Europe'un haricinde ise OEL Ventures (Will Oberndorf), The 22 Fund, SaxeCap, Gorillas kurucuları Kağan Sümer, Şükrü Dağdelen, Ugur Samut ve Akin Kisakurek katıldı.

Butikleri toptancı markalarla buluşturan fintech destekli moda odaklı bir toptan satış pazar yeri olan Lonca, KOBİ'lerin Türkiye'den dijital olarak toptan giyim satın almalarına yardımcı olmak için 2021 yılında Ahmet Serhat Kırıcı, Semih Berk Öncel ve Şerif Melih Demirci tarafından kuruldu. Moda odaklı toptan satın alımları dijitalleştirmek isteyen Lonca, müşterilerine ülkelerarası ödeme ve kargo konusunda çözümler sunuyor.

Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya, Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere dünyanın pek çok noktasına gönderim gerçekleştirebilen Lonca'nın çalıştığı markalar arasında ise Robin, Sobe, Fame ve Etika gibi onlarca marka yer alıyor. Lonca'nın platformuna markaları eklemeden önce fabrikalarında detaylı bir inceleme gerçekleştirdiğini de ekleyelim.

Tedarikçi tabanını diğer toptan moda merkezlerine genişletmeyi hedefleyen Lonca, butiklerin ve tedarikçilerin ihtiyaç duyduğu tüm altyapıyı sağlayarak onların sadece müşterilerine odaklanmasını hedefliyor. Lonca girişiminin temel amacı ise Avrupa'nın toptan moda işletim sistemi olmak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.