Venture Studio modeli ile girişimlere yatırım yapan Vanora Ventures, 10 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Venture Studio modeli ile girişimlere yatırım yapan Vanora Ventures, 10 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını TechOne VC'den aldı.
Venture Studio modeli ile girişimlere yatırım yapan Vanora Ventures, 10 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Venture Studio modeli ile girişimlere yatırım yapan Vanora Ventures, 10 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını TechOne VC'den aldı. “VON” ve “GROVTH” programları ile girişimleri bünyesine katacak olan Vanora, teknoloji ortağı olmanın yanı sıra girişimlere finansal kaynak imkanı da sağlayacağını açıkladı.

VON” programı ile fikir ve tohum aşamasındaki girişimler; ekip kurma, iş modeli geliştirme, gelir modeli oluşturma, ürünü hayata geçirme, MVP oluşturma, yazılım geliştirme, büyüme stratejilerinin oluşturulması ve yatırım imkanı gibi önemli noktalarda desteklenecek.

Büyüme aşamasındaki girişimler için ise “GROVTH” programını duyuran Vanora Ventures, katılan girişimlerin teknoloji ortağı olmanın yanı sıra yatırım, büyüme, satış, pazarlama ve tüm dijital alanlarda girişimleri destekleyecek. Ayrıca bu programları tamamlayan girişimlere, finansman arayış süreçlerinde yatırım ekosistemindeki partnerleri aracılığıyla 50 bin dolar sermaye taahhüt edecek.

Vanora Ventures, yeni girişimlerin yanı sıra Vigo, Obilet, Momento gibi büyük ölçekli girişimler ve global markaların yeni ürünleri için de bir hizmet sağlayıcısı konumunda.

Vanora Ventures’ın Kurucu Ortakları Abdurrahman Beşinci ve Can Üzüm, Vanora Ventures ile 10 yıl içerisinde 100’den fazla teknoloji girişimini portföylerine katarak, hem yerli hem de yabancı sermayeler için geniş yelpazede bir teknoloji yatırım alanı oluşturmayı ve ekosisteme katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. 

TechOne VC Yönetici Ortağı Yiğit Arslan ise global ölçekteki Venture Studio yaklaşımını kendi ekosisteminde uygulayan Vanora Ventures ekibiyle çıktıkları bu yolda, fikir aşamasından itibaren ortaya çıkacak yeni girişimler için şimdiden heyecan duyduklarını söyledi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.