SPONSORLU

Koton Video Başına Yüzde 25 Daha Düşük Maliyetle Hedeflerine Ulaştı

Türkiye'nin moda ve perakendedeki öncü markası Koton, plaj koleksiyonu için yeni nesil video reklamları kullanarak yüzde 75,5 VCR ile benzersiz bir kampanya gerçekleştirdi.
Koton Video Başına Yüzde 25 Daha Düşük Maliyetle Hedeflerine Ulaştı

Dünyanın 5 kıtasında en zengin ve en popüler ürünlere sahip İstanbul markası Koton, plaj modası mayo kampanyası için yeni hedef kitleye ulaşarak marka görünürlüğünü artırmak için RTB House'un yeni nesil video reklamlarını kullandı. Derin öğrenme teknolojisinin gücünü kullanan RTB House, en uygun maliyetle yeni ve mevcut müşterileri hedefleyerek, marka ile ilişkili kişiselleştirilmiş video reklam kampanyası yürüttü.

Markanın ulaşmak istediği doğru kitle için Derin Öğrenme teknolojisi ve ContextAI hedefleme özelliğini kullanan RTB House, kampanya etkinliğini sağlamak için reklamları premium yerleşimlerde göstermenin yanı sıra özel ilgi gruplarını yayıncılar aracılığıyla hedefledi. Kampanyada, marka bilinirliğini artırmak için mevcut reklam içeriklerine özel olarak yerleştirilen tıklanabilir ürünlerin yer aldığı 15 saniyelik video reklamlar kullanıldı. Kadın kullanıcılar hedeflenirken özellikle potansiyel yeni tüketiciler ve mevcut müşteriler arasında marka bilinirliğinin artırılması hedeflendi. Ayrıca kampanya çerçevesinde amaç istenen kitleye ulaşmakla birlikte, kitlenin içerikle girecekleri etkileşimin de ölçülmesiydi. Böylece RTB House sabit maliyetli tamamlanmış izleme başına maliyet (CPCV) ile kampanyayı yürüterek, Koton’un sadece gerçekten kullanıcıların izlediği video başına ödeme yapmasına olanak tanıdı.

Derin öğrenme teknolojisi gücünden yararlanılan video reklam kampanyası ile;

  • yüzde 75,5 video tamamlanma oranı (VCR),
  • yüzde 87 görüntülenebilirlik ve
  • yüzde 25 daha düşük tamamlanmış izleme başına maliyet (CPCV) ile sektör ortalamalarının çok üzerinde başarıyla kampanya süreci tamamlandı.

Etkileyici kampanyanın sonuçlarını değerlendiren Koton Dijital Pazarlama ve CRM Uzmanı Şeyma Helin Bayazıt, “Bir kez daha RTB House ile çalışmaktan çok memnunuz. Spesifik kullanıcı gruplarına ulaşmayı hedefledik ve yeni nesil video reklamları kullanarak doğru hedef kitlemize mümkün olabileceğini düşündüğümüzden çok daha düşük CPCV ile ulaşmayı başardık” dedi.

Derin Öğrenme Video Reklamların Başarısını Artırıyor

Derin Öğrenme teknolojisinin faydalarından yararlanan RTB House, özellikle marka bilinirlik kampanyası KPI'larında elde edilen sonuçlarla markanın hedeflerini aşmayı başarıyor. Gelişen teknolojinin sunduğu fırsatlarla birlikte günümüzde daha da önemli hale gelen dijital pazarlamada video içerikler, pazarlama mesajlarına odaklanma ve müşteri etkileşimini geliştirmenin yanı sıra marka imajını desteklemeye de yardımcı oluyor.

Marka bilinci oluşturmada önemli bir etken olan video ile bu etkiyi artırmak için çalışmalar yapan RTB House ‘Streaming Video Ads’ ile sektörü bir adım ileriye taşıyor. 

Reklamverenlerin markalarına özel stratejilerini yürütmelerine imkân sunma hedefiyle sürekli olarak çözümlerini güncelleyen RTB House, sektörün büyümesine de katkıda bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve başarı hikayesi için blog.rtbhouse.com adresini kullanabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.