Uluslararası taşımacılığı dijitalleştirmek isteyen Hubtic, 1,3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Hubtic'in 1,3 milyon dolarlık tohum yatırım turuna Kloepfel Consulting kurucularının aile ofisi, Bilişim Vadisi GSYF, APY Ventures ve melek yatırımcılar katıldı.
Uluslararası taşımacılığı dijitalleştirmek isteyen Hubtic, 1,3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Dijital lojistik girişimi olarak karşımıza çıkan Hubtic, yatırım aldığını duyurdu. Hubtic tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1,3 milyon dolar tohum yatırım aldı. Hubtic'in 1,3 milyon dolarlık tohum yatırım turuna Kloepfel Consulting kurucularının aile ofisi, Bilişim Vadisi GSYF, APY Ventures ve melek yatırımcılar katıldı.

Uluslararası taşımacılık odağında dijital çözümler geliştiren Hubtic, Abdullah Cansu tarafından Almanya'nın Düsseldorf şehrinde kuruldu. 2021 yılında ise operasyon merkezini İstanbul’a taşıyarak faaliyetlerine başlayan Hubtic, bugüne kadar 50'den fazla ülkede taşıma gerçekleştirdi.

Bugüne kadar toplamda 10 binden fazla taşıma gerçekleştiren Hubtic girişiminin 170'ten fazla müşterisi de bulunuyor. Hubtic, 80’den fazla rotada 4 bin araçlık tedarikçi ağı ile kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve intermodal olmak üzere çeşitli taşımacılık türlerinde hizmet veriyor.

Hubtic'in hizmetleri arasında ise anlık fiyatlama, 7/24 konum takibi, bulut tabanlı dokümantasyon hizmeti ve online raporlama gibi müşterilerinin zamandan tasarruf etmelerini sağlayabilecek çeşitli özellikler yer alıyor.

Hubtic, aldığı yatırımlar birlikte Avrupa’daki taşımacılık ağını daha da genişletmeyi hedefliyor. 2022 yılında gelirlerini euro bazında bir önceki seneye göre 6 kat artırmayı başardıklarını dile getiren Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, kendi geliştirdikleri teknolojik altyapı ile lojistik süreçlerindeki verimsizliği minimize edip Türkiye’de kurdukları operasyon ekibi ile tüm dünyaya hizmet vermeyi hedeflediklerini de paylaştı.

Önümüzdeki kısa dönem içerisinde lojistik sektöründe en büyük pazar payını alacak olan firmaların dijitalleşme trendini en başından yakalayanlar olacağını belirten APY Ventures Yöneticisi Mustafa Keçeli, bu doğrultuda Almanya ve Türkiye’de lojistik operasyonlarını başarıyla büyüten Hubtic’in yatırım turunda yer aldıkları için oldukça memnun olduklarını paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.