Yapay zeka destekli Web3 platformu OP3N, 28 milyon dolar yatırım aldı

A serisi yatırım turunda Animoca Brands liderliğinde 28 milyon dolar yatırım alan OP3N'ın değerlemesi 100 milyon dolara ulaştı.
Yapay zeka destekli Web3 platformu OP3N, 28 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka destekli Web3 platformu OP3N, A serisi yatırım turunda 28 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımla birlikte girişimin değerlemesi 100 milyon dolara ulaştı. Yatırım turuna Animoca Brands liderlik ederken, Dragonfly Capital, SuperScrypt, Creative Artists Agency ve New Enterprise Associates’ın bir araya gelerek oluşturduğu Connect Ventures, Republic Crypto, Avalanche’nin Blizzard Fonu, Galaxy Digital ve Warner Music Interactive katılım gösterdi. 

Ayrıca yatırımcılar arasında GSR Markets, The Spartan Group, BRV Capital Management ve NBA oyuncusu Russell Westbrook yer aldı. 

2021 yılında 10 milyon dolar tohum yatırımı alan OP3N, Goodwater Capital, Soma Capital, 500 Global, WhaleShark, Twitch kurucu ortağı Justin Kan and The Sandbox kurucu ortağı ve COO'su Sébastien Borget'nin desteğini almıştı. 

Şirket, aldığı bu yeni yatırımı Web2.0 ve Web3 arasındaki geçişi sağlayacak sohbet tabanlı süper uygulamasını desteklemek için kullanacak. Hatırlarsanız daha önce pek çok kez Web2'den Web3'e geçişi destekleyen araç ve uygulamaların öneminden bahsetmiştik. Bu yaklaşım ile Web2.0'ın kullanıcı dostu arayüzü, Web3'ün merkeziyetsiz teknolojileriyle buluşuyor. Şirketin süper uygulama yaklaşımı ise WhatsApp'ın Amazon ile ya da WeChat'in AliBaba ile bir araya geldiği bir platform yaratma vizyonuna sahip. 

Finansman, uygulamada geliştirmeler yapmanın yanı sıra ekibin büyütülmesi için de kullanılacak. OP3N'ın şu an için farkı topluluklarla beta sürümünde test edildiğini belirtmekte fayda var. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.