Yerli mobil oyun girişimi Passion Punch, 4 milyon dolar tohum yatırım aldı

4 milyon dolarlık tohum yatırım turu, Colendi liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Colendi haricinde ise Turkcell Yeni Teknolojiler GSYF, Re-Pie Portföy ve melek yatırımcılar katıldı.
Yerli mobil oyun girişimi Passion Punch, 4 milyon dolar tohum yatırım aldı

Mobil oyunlara odaklanan bir girişim olan Passion Punch, tohum yatırım aldığını duyurdu. Passion Punch tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 4 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turunun 39 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim.

4 milyon dolarlık tohum yatırım turu, Colendi liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Colendi haricinde ise Turkcell Yeni Teknolojiler GSYF, Re-Pie Portföy ve melek yatırımcılar katıldı. 3 yıl önce kurulan Passion Punch, geliştirdiği mobil oyunlar ile 200 milyondan fazla oyuncu ulaştı. Passion Punch tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, çalışma modelinde önemli bir değişikliğe gidecek.

Web3'e geçiş

Blokzincir teknolojisi sayesinde, oyunların komünitelerinin sahiplenici yaklaşımını; onların hak ettikleri şekilde ödüllendirebiliyor olması gerçeğine seyirci kalamayacaklarını belirten Passion Punch kurucu ortağı ve CEO’su Vugar Hasani, vizyonlarını tamamen web3 oyunlara kaydırdıklarını duyurdu.

Passion Punch'ın mobil oyun sektöründeki tecrübesini kullanarak F2P (free to play) ve web3 dünyasını bir araya getirmeyi hedeflediğini aktaran Passion Punch kurucu ortağı ve CBSO’su Burak Ökmen, sürdürülebilir ekonomilere sahip, eğlenceli ve kullanıcı dostu ürünlerle; henüz rekabetin üst seviyelere ulaşmadığı bu piyasaya öncülük etmeyi hedeflediklerini de paylaştı.

Colendi Global CEO’su Bülent Tekmen, Passion Punch'ın web3'e geçişi ve mobil oyunların geleceğine yönelik vizyonunu desteklemenin onlar için de heyecan verici olduğunu belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.