GPT-4 destekli Duolingo Max neler sunuyor?

Duolingo Max sayesinde kullanıcılar, Explain My Answer ve Roleplay olmak üzere iki yeni özelliğe kavuşuyor.
GPT-4 destekli Duolingo Max neler sunuyor?

GPT-4'ün tanıtımıyla birlikte Duolingo'nun GPT-4 modeliyle entegre olduğunu açıkladığını sizlere aktarmıştık. Şirket, bu kapsamda GPT-4 destekli yeni Duolingo Max ürününü tanıttı. Duolingo Max, Duolingo'nun abonelik modeli Super Duolingo'nun bir üst modeli olarak konumlanıyor. 

Duolingo Max sayesinde kullanıcılar, Explain My Answer ve Roleplay olmak üzere iki yeni özelliğe kavuşuyor. Her iki özellik de üretimsel yapay zeka teknolojisine dayanıyor. Duolingo Max bu özelliklerin yanı sıra Super Duolingo'da yer alan sınırsız kalp, reklamsız deneyim ve Practice Hub üzerinden sunulan kişiselleştirmeleri içeriyor. 

Explain My Answer özellikle belli bir hatayı fark etmeden sürekli tekrar eden kullanıcılar için önemli bir çözüm sunuyor. Kullanıcılar, Duo ile sohbet ederek yanıtlarının neden yanlış olduğuna dair detaylı bir açıklama elde edebiliyor. Ayrıca bu hataya dair detaylı sorular sorabilen kullanıcılar, hatanın kaynağını kolayca anlayabiliyor. 

Roleplay özelliği ise uygulama içindeki karakterlerle gerçek dünyadaki sohbetlere benzer sohbetler gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bu sohbetler sayesinde kullanıcılar XP kazanırken, kendilerine ekstra görevler de tanımlıyor. Kısacası, kullanıcılara farklı senaryolar üzerinden pratik yapma imkanı sunuluyor. 

Bu iki özellik şu an için İngilizce konuşan iOS kullanıcılarına İspanyolca ve Fransızca dillerinde sunuluyor. Duolingo Max, ABD, Büyük Britanya, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanıma açık olacak. Duolingo Max'in önümüzdeki aylarda daha fazla ülkeye açılması, Android ve Web sürümlerinde de kendini göstermesi planlanıyor. 

Bu yeni özellikler, her ne kadar GPT-4'den güç alsa da, insanlar tarafından yapılan moderasyonun da sürece dahil olduğunu belirtelim. Duolingo çalışanları, sohbete ilk mesajı yazarak, modele konuşmanın nereye uzanacağını gösteriyor. Buna ek olarak; Duolingo ekibi, Roleplay ve Explain My Answer kapsamında üretilen yanıtların doğruluğunu ve hitabetini denetliyor. Ayrıca kullanıcılar yanıtlara geri bildirim de bırakabiliyor. 

Duolingo'daki değişikliklere baktığımızda, GPT-4'ün eğitimde yeni bir dönem başlattığını söylemek mümkün. Duolingo'nun yanı sıra GPT-4 modeliyle entegre olan diğer kurumlar arasında Be My Eyes, Stripe ve Khan Academy yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.