İşe alım süreçlerini kolaylaştıran 8 aday takip sistemi

İşe alım bir şirketin devamlılığı ve operasyonların verimliliği için en dikkat edilmesi gereken süreçlerden biri. Bu süreç için kullanabileceğiniz en iyi 8 aracı sizin için listeledik.
İşe alım süreçlerini kolaylaştıran 8 aday takip sistemi

Bir işletme sahibi veya yöneticisiyseniz, şirketiniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun işe alım sürecinin zor ve uzun olabileceğini biliyorsunuz. Başvuru takip sisteminin (ATS) kullanışlı olabileceği yer burası.

Aday izleme sistemi, İK yöneticileri, işe alım görevlileri veya işe alım ekipleri için işe alım sürecini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış bir yazılım çözümü. Süreci otomatikleştiren bu yazılımlar yalnızca zamandan tasarruf etmekle ve üretkenliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda işe alım sürecini geliştirmenize de olanak tanıyor.

İşe alım izleme sistemi veya işe alım izleyicisi olarak da bilinen bir aday izleme sistemi, tüm işe alım iş akışını basitleştirip hızlandırıyor. ATS, kaynak bulma döngüsünü hızlandırmanın yanı sıra, her türlü işe alma sorununu çözmek için çeşitli işlevleri entegre ediyor. Bir başvuru takip sistemi, iş ilanı ve aday taramadan görüşme yönetimi ve raporlamaya kadar, tüm sürecinizi devralabiliyor.

Bu sistemler, çoğu hem işe alma hem de aday deneyimi için yararlı olan bir dizi avantajla birlikte geliyor. Bir ATS'nin en yaygın faydalarından bazıları şöyle:

  • Artan verimlilik
  • Zaman ve maliyet indirimleri
  • Kolaylaştırılmış iletişim
  • Raporlama ve analitik
  • Yapılandırılmış görüşmeler
  • Aday anketleri ve geri bildirim

Dünya, 2030 yılına kadar 85,2 milyon kişilik endişe verici bir küresel yetenek açığıyla karşı karşıya. İş dünyası ve İK liderleri, yüksek kaliteli adayları iş ilanlarına başvurmaya ve şirketlerinde kalmaya ikna etmek için stratejilerini yükseltmeli. Bunu başarmanın en iyi yolu ise ilgi çekici bir aday deneyimi sağlamak. Bu süreç için kullanabileceğiniz en iyi 8 aracı sizin için listeledik.

Pinpoint

Pinpoint, işletmelerin daha düşük maliyetlerle daha fazla aday bulmasına yardımcı olmak için tasarlanmış uçtan uca bir işe alım yazılımı. Yazılım, ekiplerine katılmak için en iyi yetenekleri işe almak isteyen her düzeydeki işletme için oldukça kullanışlı. 

Pinpoint, aday bilgilerinin tutarlı bir şekilde sunulması yoluyla kullanıcıların daha iyi işe alımlar gerçekleştirmelerini sağlarken, bir adayın özgeçmişindeki önyargıların ve gereksiz unsurların kaldırılmasına yardımcı oluyor.

Günümüzün iş piyasası ortamında, pek çok kalifiye aday var, ancak işe alım için doğru kişiyi bulmak oldukça zor. Pinpoint'i kullanarak, aralarından seçim yapabileceğiniz daha büyük bir aday havuzuna sahip olabilir, aynı zamanda süreci kolaylaştırırken maliyetleri de düşürebilirsiniz. Ayrıca bu yazılım üç binden fazla uygulama ile entegre olabiliyor.

Vidcruiter

VidCruiter, işe alım uzmanlarına, daha az kaynak kullanarak daha kısa sürede kaliteli adayları işe alma gücü veren bir video görüşme yazılımı. Araç, adayların, tek yönlü bir video görüşmede işe alım ekibi tarafından önceden belirlenen soruları yanıtlarken kendilerinin videolarını kaydetmelerine imkan tanıyor.  Ayrıca bunun yerine işe alım yöneticilerinin, uzaktan canlı video görüşmeleri yürütmesi de mümkün. 

Vidcruiter’ın kayıt öncesi video görüşme aracı özelliği, başvuranları resmi bir görüşme ortamına sokuyor: standart sorular ekranda görünüyor ve kayıt resmi olarak başlamadan önce düşüncelerini toparlamaları için kısa bir süre veriliyor. İşverenler, her kaliteli adaya tahsis edilen mülakat hazırlık süresini ve her cevap için tanınan süreyi ayarlayabiliyor. Böylece adaylar, canlı mülakatlar yerine önceden kaydedilmiş mülakatları tercih ederlerse haksız bir avantaj elde edemiyorlar. Canlı görüntülü mülakatlara gelince, mülakat sürecinde adayların cevaplarını değerlendirebilmeleri için işe alım uzmanlarının panolarında bir derecelendirme paneli görünüyor. Vidcruiter Indeed, LinkedIn, Glassdoor, ve Google Calendar, Microsoft Outlook ve iCloud ile entegre olabiliyor.

ClearCompany

ClearCompany Yetenek Yönetimi platformu, kuruluşların çalışanlarını işe almasına, elde tutmasına ve çalışanların katılımını sağlamasına yardımcı olmak için tasarlandı. Platform, İK profesyonellerine, işe alım yöneticilerine ve çalışanlara yönelik. ClearCompany'nin çözümleri, yalnızca yöneticilerin ve İK'nın daha iyi işe alma ve performans uygulamaları gerçekleştirmesine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda mevcut çalışanların katılımını da artırıyor.

Ayrıca ClearCompany ATS kullanıcıları, tek tıkla entegrasyon sayesinde  ClearCompany platformundan hiç ayrılmadan geçmiş kontrolleri ve doğrulamaları da dahil olmak üzere Verified First'ün geçmiş tarama çözümlerini kolayca sipariş edebiliyor, inceleyebiliyor ve yönetebiliyor. Ayrıca, tarayıcı uzantısı 100’den fazla uygulama ile entegre olabiliyor.

Recruitee

Recruitee, hem işe alım uzmanları hem de işe alım yöneticileri için tasarlanmış yenilikçi bir yetenek edinme platformu. Recruitee ile işe alım sürecinizin her yönünü sürekli olarak optimize etmek için verileri kullanabilirsiniz. 

Recruitee, işe alma maliyetlerini azaltmaktan iş akışınızı mükemmel hale getirmeye kadar en iyi yetenekleri kazanmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Recruitee'nin ödüllü yazılımı, Lacoste, VICE, Dunkin' Donuts, Hotjar, Engie ve Karl Lagerfeld gibi hızla büyüyen şirketler tarafından kullanılıyor. 18 gün boyunca ücretsiz deneme sürümünü kullanabiliceğiniz Recruitee’nin ücretli sürümleri, ayda 185 dolardan başlıyor. Fiyatlandırma, iş planınız ile şirket kapasitenize göre değişiyor.

PCRecruiter

PCRecruiter, dünyanın her yerinden şirketlere kapsamlı bir işe alım hizmetleri servisi sunuyor. Sunulan çeşitli kaynak bulma, izleme ve işe alma araçlarıyla platform, işe alım süreçlerini optimize etmek isteyen işletmeler için oldukça verimli bir seçenek. 

İstihdam ajansları, profesyonel işveren kuruluşları, bakım ve mülk yönetimi alanı dahil olmak üzere çeşitli sektörler için bir işe alma çözümü olan PCRecruiter, başvuru sahibi akışı ve iletişim yönetimi için kapsamlı bir çözüm sunuyor. PCRecruiter'ın aylık fiyatlandırması, iki yıllık temel bir sözleşme için kullanıcı başına 85 dolardan başlıyor. İlk kurulum ve eğitim için tek seferlik bir ücret alınıyor ve kuruluşun ihtiyaçlarına göre ücret skalası değişiyor. 

PCRecruiter'ın Aday İşlem Hattı özelliği, başvuranları ardışık aşamalardan kolayca geçirme, form mektuplarını otomatik olarak takip etme ve eksiksiz bir geçmiş tutmaya olanak tanıyan bir sürükle-bırak özelliği sağlıyor. 

Eddy

EddyHR, şirketlerin işlerini büyütmek için yetenekler bulmasına, işe almasına ve elinde tutmasına yardımcı olmayı amaçlayan web tabanlı bir iş gücü yönetimi çözümü. Bu yazılım, çalışanlarını yönetmek için artık kağıt yığınları ve birden fazla elektronik tablo kullanmak istemeyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için kullanışlı bir seçenek. 

EddyHR, yinelenen görevleri otomatikleştirmek ve insan yönetimi süreçlerini dijital hale getirmek için çeşitli araçlar sunuyor. İşe alma, çalışan zaman takibi, bordro yönetimi, elektronik imzalar, belge hikayesi ve çalışan dizini için araçlar içeriyor. işe alım kapsamında bu süreçleri yöneten herhangi bir işletme, EddyHR'nin özelliklerinden yararlanabilir. Arayüzün kullanım kolaylığı sunması sayesinde, kullanıcılar kağıtsız bir insan kaynakları yönetimi sistemine kolayca uyum sağlayabiliyor.

Tek dezavantajı, Eddy'nin yalnızca o anda işe alım olanağı sunması, bu nedenle tüm süreçlerin bir arada olduğu bir İK yazılım çözümü arayan küçük işletmeler için ideal olmayabilir. Yine de Eddy Glassdoor, Indeed, LinkedIn, Monster, Talent.com ve ZipRecruiter tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. 

Manatal

Manatal, aday eşleştirme, aday yönetimi ve yapay zeka güdümlü içgörüler aracılığıyla işe alım sürecini kolaylaştıran bulut tabanlı bir ATS içeren bir işe alım çözümü. Bu çözüm, bir işe alım yazılımının sahip olması gereken tüm temel özellikleri içeriyor. Ayrıca eksiksiz bir CRM aracı olan Manatal, yapay zeka temelli aday önerileri ve sosyal medya işe alımı gibi bazı yenilikçi araçlar sunuyor. Tüm bunlar, uzmanlaşmak için neredeyse  hiç eğitim gerektirmeyen, kullanımı kolay bir arayüz üzerinden kullanıcılarla buluşuyor. 

Manatal, açık bir API'ye sahip ve herhangi bir üçüncü taraf platformuyla entegre olabiliyor. Manatal hesabınızdaki verilerle doğrudan etkileşim kurarak, ATS platformunuzu diğer platformlara ve SAP, Oracle, Kronos ve ADP gibi HRIS (insan kaynakları bilgi sistemi) çözümlerine bağlayabiliyorsunuz. Aylık ücretleri 15 dolardan başlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.