Bulut teknolojilerine odaklanan Cast AI, 20 milyon dolar yatırım aldı

Cast AI tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, B serisi yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldı. Cast AI'ın 20 milyon dolarlık yatırım turu, Creandum liderliğinde gerçekleşti.
Bulut teknolojilerine odaklanan Cast AI, 20 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka odaklı çözümler, teknoloji dünyasının her alanında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yapay zeka ile bulut teknolojilerini bir araya getiren bir girişim olarak hizmet veren Cast AI, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Cast AI tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, B serisi yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldı.

Cast AI'ın 20 milyon dolarlık yatırım turu, Creandum liderliğinde gerçekleşti. Creandum, 20 milyon dolarlık yatırım turuna 15 milyon dolar ile katıldı. Kalan 5 milyon dolarlık yatırım ise şirketin eski yatırımcıları tarafından geldi. Cast AI tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan 20 milyon dolarlık yeni yatırım, şirketin operasyonlarını büyütmesi için kullanılacak.

20 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Cast AI'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 38 milyon dolara ulaştı. Hatırlatmak gerekirse Cast AI, en son 2021 yılının Ekim ayında Cota Capital liderliğinde 10 milyon dolar yatırım almıştı. 

Cast AI ekibi

2019 yılında Augustinas Stirbis, Austeja Zymantaite, Laurent Gil, Leon Kuperman, Vilius Zukauskas ve Yuri Frayman tarafından ABD'de kurulan Cast AI, sunduğu platform ile birlikte müşterilerinin bulut altyapılarının daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. 

Müşterilerinin bulut altyapısı harcamalarından tasarruf etmelerine de odaklanan Cast AI, AWS, Google Cloud ve Azure ile entegre bir şekilde de çalışabiliyor. Temelinde Kubernetes (Bulut işletim sistemi) otomasyon platformu olan Cast AI, bilgi işlem kaynaklarını analiz etmek ve hızlı bir şekilde optimize etmek için yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor. Cast AI tarafından aktarılan bilgilere göre girişimin müşterileri arasında ise Hitachi, Forbes, Delio, Surfshark ve Samsung Next gibi önemli markalar da yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.