Puan Harca, iWallet’tan 1 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

2020 yılını Aralık ayında Ertuğrul Güler ve Soner Kavlak tarafından kurulan Puan Harca, tüketicilerin farklı banka kartlarında biriken puanlarını tek bir uygulama üzerinden takip etmelerini veya birleştirerek harcamalarını sağlıyor.
Puan Harca, iWallet’tan 1 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Farklı banka kartlarından kazanılan puanları tek bir platformda birleştirerek harcanmasını sağlayan bir girişim olarak karşımıza çıkan Puan Harca, yatırım aldığını duyurdu. Puan Harca tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

1 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşen yatırım iWallet’tan geldi. Puan Harca'nın tam olarak ne kadar yatırım aldığı ise paylaşılmadı. 2020 yılını Aralık ayında Ertuğrul Güler ve Soner Kavlak tarafından kurulan Puan Harca, tüketicilerin farklı banka kartlarında biriken puanlarını tek bir uygulama üzerinden takip etmelerini veya birleştirerek harcamalarını sağlıyor.

Temelinde bir dijital cüzdan uygulaması olan Puan Harca, hem iOS hem de Android platformlarında mevcut durumda. Puan Harca'nın World, Axess, Maximum, Bonus, BankKart, Paraf, CardFinans ve Advantage da dahil olmak üzere Türkiye'deki tüm bankaların ödül programlarını desteklediğini de ekleyelim.

Puan Harca kullanıcıları sahip oldukları puanları Hepsiburada, Yemeksepeti, Getir, Migros, İstanbulKart, MetropolCard, Carrefour, A101, Amazon, Boyner, Madame Coco gibi yerli yabancı 50’ye yakın markada kullanabiliyor.

iWallet’tan aldıkları yatırım ile birlikte çok daha fazla tüketiciye kısa sürede erişerek yeni marka anlaşmalarına hız vermeyi planladıklarını belirten Puan Harca kurucu ortağı Ertuğrul Güler, 2023 yılı sonunda ise 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini aktardı.

Şirketlerin çalışanlarına yan haklar sunarak, çalışanlara anlaşmalı binlerce fiziksel ve online mağazada alışveriş imkanı sunan iWallet olarak, sektörlerindeki teknoloji geliştiren girişimlere yatırım yapmanın önemli bir misyon olduğunun altını çizen iWallet genel müdürü Harun Soylu, Puan Harca’ya yaptıkları yatırımla birlikte stratejik desteklerini sürdüreceklerini de dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.