Mesleki eğitim konusunda öğrencilere finansal kaynak sağlayan Fynn, 36 milyon dolar yatırım aldı

Mesleki eğitim konusunda eğitim almak isteyen öğrenciler için uygun fiyatlı özel krediler sunan fintech girişimi Fynn, 36 milyon dolar yatırım aldı.
Mesleki eğitim konusunda öğrencilere finansal kaynak sağlayan Fynn, 36 milyon dolar yatırım aldı

Mesleki eğitim konusunda eğitim almak isteyen öğrenciler için uygun fiyatlı özel krediler sunan fintech girişimi Fynn, 36 milyon dolar yatırım aldı. Yatırımın 11 milyon doları tohum yatırım şeklinde iken geri kalan 25 milyon doları da borç finansmanı olarak gerçekleşti. Öncelikle Fynn'in bir Y Combinator girişimi olduğunun altını çizmekte fayda var, zira tohum yatırım turunda Susa Ventures'ın yanı sıra Y Combinator'ın da desteği bulunuyor. 

2019 yılında hayata geçirilen Fynn, sosyoekonomik durumu ne olursa olsun herkesin kaliteli bir eğitime ve hedefe ulaşmalarına yardımcı olacak araçlara erişmesi gerektiğine inanıyor. Şirket bu kapsamda güçlü ve uygun fiyatlı mali yardım sağlayarak, milyonlarca öğrencinin mesleki eğitim almasına yardımcı oluyor. Fynn, öğrencilerin sadece geçmişlerine göre değil, potansiyellerine göre de teminat altına alınması gerektiğini düşünüyor.

Fynn'den kredi almak isteyen öğrencilerin yapması gereken ise oldukça basit. Şirketin sitesinde yer alan formu doldurmak yeterli oluyor. Yapılan başvuru kredi puanını etkilemiyor, kredi onaylandıktan sonra, kredi koşullarınızı seçmek ve okulun kişiyi doğrulamasını beklemek gerekiyor.

Bu süreç genellikle 48 saatten az sürüyor ve Fynn'in, kişinin okul için ödemek üzere doğru miktarda borç aldığından emin olmasına yardımcı oluyor. Başvuru onaylandıktan sonra kredi belgeleri imzalanıyor ve bunun akabinde öğrenim ücreti doğrudan okula aktarılıyor.

Fynn, şu anda kredi alıp eğitimi tamamlayanların maaşlarında yüzde 172'lik bir artış elde edildiğini ve şu anda kredi alanların yüzde 85-90'ının eğitim sonrası iş bulduğunu söylüyor. Şirket aldığı yatırımla işini geliştirmeye devam edeceğinin altını çiziyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.