Canva, eğitim kurumları için "Canva for Campus" adlı abonelik sistemini oluşturdu

Canva for Campus, öğrencilere, profesörlere, okul personeline ve kampüs yöneticilerine raporlar, sunumlar ve diğer belgeler gibi konularda profesyonel ve eğitimsel şablonlar sunuyor.
Canva, eğitim kurumları için

Canva'yı bir tasarım aracı olarak uzun yıllardır kullanıyorum. Kişisel deneyimlerimden yola çıkarak platformun, gerek ücretli gerekse ücretsiz seçenekleri ile grafik tasarım alanında iddialı olmayan, ancak özellikle günü kurtarmayı hedefleyen birçok kişinin fazlasıyla işine yaradığını söyleyebiliriz. Canva'nın belki de en güzel özelliklerinden biri ekip olarak kullanıma da izin vermesi. Şirketin bu kapsamda hayata geçirdiği çeşitli abonelik sistemleri mevcut ve bu sistemlere şimdi bir yenisi daha eklendi; Canva for Campus.

Adından da anlaşılacağı üzere Canva for Campus, üniversite ve kolejleri odağına alıyor. Yeni abonelik sistemi öğrencilere, profesörlere, okul personeline ve kampüs yöneticilerine raporlar, sunumlar ve diğer belgeler gibi konularda profesyonel ve eğitimsel şablonlar sunuyor. Aynı zamanda milyonlarca stok görüntü, video, ses, infografik ve daha fazlası gibi Canva'nın eksiksiz araç grubuna erişim imkanı sağlıyor. 

Şu anda tüm dünyadaki yükseköğretim kurumlarında kullanıma açık olan Canva for Campus, Dartmouth College, Vanderbilt University ve University of Redlands gibi kurumlar tarafından halihazırda kullanılmaya başlandı.

Bu arada Canva for Campus'ün, Canva for Teams'in bir parçası olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Ağustos 2022'de kullanıma sunulan Canva for Teams ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan abonelik sisteminin tek farkı sadece okullara ve üniversitelere odaklanması. Canva for Campus ile öğrenciler, öğretim üyeleri, personel ve diğer bölümler ekiplere ayrılırken, her ekip 1 TB depolama alanına sahip.

Yeni abonelik için fiyatlandırma, toplam öğrenci sayısına göre değişiyor. Canva, kullanıcıların yalnızca personel hesapları için ödeme yaptığını ve belirli bir sayıda personel lisansı satın alındığında öğrencilerin ücretsiz erişim elde ettiğini söylüyor. Örneğin; bir kolej veya üniversitenin 5 bin öğrenci nüfusu varsa ve 60 personel lisansı satın alırsa, tüm öğrenciler ücretsiz olarak Canva for Campus'ü kullanabiliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.