E-ticaret odaklı lojistik girişimi Spreetail, 208 milyon dolar yatırım aldı

Sunduğu lojistik ve kanal yönetimi çözümleri ile birlikte e-ticaret şirketleri için bir hızlandırıcı olarak hizmet veren Spreetail, McCarthy Capital liderliğinde 208 milyon dolar yatırım aldı.
E-ticaret odaklı lojistik girişimi Spreetail, 208 milyon dolar yatırım aldı

E-ticaret şirketlerinin satışlarını artırmasına odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Spreetail, yatırım aldığını duyurdu. Nebraska merkezli Spreetail tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 208 milyon dolar yatırım aldı. Spreetail'in 208 milyon dolarlık yatırım turu, McCarthy Capital liderliğinde gerçekleşti.

Alınan 208 milyon dolarlık yatırımın Spreetail'in bugüne kadar aldığı ilk yatırım olduğunu da ekleyelim. 2021 yılı içinde 1 milyar dolar değerleme barajını da aşan Spreetail'in paylaştığı bilgilere göre alınan yatırım, şirketin teknoloji verimliliğini artırmak ve iş ortaklarının büyümesini desteklemek için kullanılacak.

Sunduğu lojistik ve kanal yönetimi çözümleri ile birlikte e-ticaret şirketleri için bir hızlandırıcı olarak hizmet veren Spreetail, 2006 yılında Brett Thome ve Vitali Lapko tarafından ABD'de kuruldu. Kendini uçtan uca e-ticaret hızlandırma ortağı olarak konumlandıran Spreetail, 500'den fazla müşteriye de sahip durumda.

Spreetail'in sunduğu hizmetler arasında lojistik, pazarlama, teknoloji desteği, içerik üretimi, fulfillment ve kanal yönetimi gibi e-ticaret şirketleri için oldukça önemli çözümler yer alıyor. Girişim; Amazon, Target.com, Wayfair, Walmart.com ve eBay gibi platformlarda satış yapan e-ticaret şirketleri ile birlikte çalışıyor.

2023 yılına büyük bir yatırımla başlayan Spreetail'in ilginç bir 2022 yılı geçirdiğini de hatırlatalım. Spreetail, geçtiğimiz Eylül ayında e-ticaret odağında bir performans pazarlama ajansı olan Buy Box Experts'i satın aldığını duyurmuştu.

Satın alma haberinden sadece 1 ay sonra ise büyük bir işten çıkarma gerçekleştirileceği duyuruldu. Tam olarak kaç kişinin işine son verildiği paylaşılmasa da, 1000'den fazla çalışana sahip olan Spreetail'in 800'e yakın çalışanını işten çıkardığı tahmin ediliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.