Instagram'ın canlı yayınlar için yeni sohbet özelliği: Broadcast Channels

İçerik üreticileri, Broadcast Channels üzerinden mesaj, görsel gönderiminin yanı sıra anket de gerçekleştirebiliyor. Takipçiler ise emoji tepkiler ile içerik üreticilerle etkileşime girebiliyor.
Instagram'ın canlı yayınlar için yeni sohbet özelliği: Broadcast Channels

Instagram'ın canlı yayınlar için yeni sohbet özelliği Broadcast Channels'ı duyurdu. Özellik, içerik üreticilerinin takipçilerine birden fazla mesaj göndermesini sağlıyor. İçerik üreticileri, Broadcast Channels üzerinden mesaj, görsel gönderiminin yanı sıra anket de gerçekleştirebiliyor. Takipçiler ise emoji tepkiler ile içerik üreticilerle etkileşime girebiliyor.

Broadcast Channels  özelliğiyle içerik üreticiler, takipçilerinin kendileri hakkında güncel gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayabilir. Bununla beraber, içerik üreticiler sahne arkasından kesitleri de takipçileriyle paylaşabilir. Bu arada takipçilerin mesajları yanıtlayamayacağını belirtmekte fayda var. Yazının girişinde de bahsettiğimiz üzere takipçiler yalnızca emoji tepkiler aracılığıyla iletişim kurabiliyor. 

Instagram şu an için özelliği yalnızca ABD'deki sınırlı sayıda içerik üretici ile test etmeye başladı. Şu anda özelliği kullanabilen içerik üreticileri arasında Austin Sprinz  Chloe Kim, David Allen , FaZe Rug, Flau’jae Johnson, Gilbert Burns Josh Richards, Karen Cheng , Katie Feeney , Lonnie IIV , Mackenzie Dern, Mikaela Shiffrin, Tank Sinatra ve Valkyrae yer alıyor. 

Broadcast Channels'a erişim sağlayan İçerik üreticiler, Instagram gelen kutusu üzerinden gönderdikleri mesajları görüntüleyebilecek. İlk mesajlarını göndermenin ardından, takipçiler, kanala katılmak için bir bildirim alacak. Kanal aktif olduktan sonra içerik üreticiler Hikayelerinde "Kanala katıl" çıkartmasını kullanabilecek. 

Platformdaki tüm kullanıcılar, Broadcast Channels'a erişebilecek ve içerikleri görüntüleyebilecek. Ancak yalnızca kanala katılan kullanıcılar, kanal ile ilgili bildirimler alabilecek. 

Önümüzdeki aylarda özelliğin daha geniş kitlelerle test edilmesi planlanıyor. Daha geniş kitlelere açılmanın yanı sıra ilerleyen dönemde Instagram'ın Broadcast Channels'a yeni özellikler ekleyeceğini belirtelim. Eklenmesi beklenen yeni özellikler kapsamında yeni iş ortaklarının kanalda konuşulabilmesi adına başka bir içerik üreticinin de kanala eklenmesi mümkün olacak. Aynı şekilde takipçilerden soru alınması da eklencek özellikler arasında yer almakta. Yakın zamanda içerik üreticilerin kanalı Instagram profillerine ekleyebileceğini de belirtelim. 

Özelliği ilk olarak kendi hesabında kullanan Meta CEO'su Mark Zuckerberg'ün aktardıklarına göre, Broadcast Channels önümüzdeki aylarda Messenger ve Facebook'ta da kendini gösterecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.