Kidolog, 7,5 milyon dolar değerleme üzerinden 600 bin dolar yatırım aldı

Online olarak sağladığı ebeveyn ve çocuk danışmanlığı alanında 600’e yakın danışmanıyla faaliyet gösteren Kidolog, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.
Kidolog, 7,5 milyon dolar değerleme üzerinden 600 bin dolar yatırım aldı

Ebeveynlere çocukları için online uzman desteği sağlayan Kidolog girişiminin 21 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldığını geçtiğimiz Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Online olarak sağladığı ebeveyn ve çocuk danışmanlığı alanında 600’e yakın danışmanıyla faaliyet gösteren Kidolog, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Kidolog tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 600 bin dolar yatırım aldı. Kidolog'un 600 bin dolarlık yatırımının 7,5 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim. 600 bin dolarlık yatırım turuna katılan yatırımcılar arasında ise Alesta Yatırım, Founder One, TT Ventures, İTÜ ARI Teknokent ve Kumkaya Makina'nın yanı sıra Ceyda Düvenci, Yiğit Çavuşoğlu, Emre Gerçek ve Sercan Akkaş gibi bireysel yatırımcılar da bulunuyor.

Kidolog'un 2021 yılının Temmuz ayında 3 milyon TL değerleme üzerinden tohum yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Kidolog tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, tohum yatırımdan bugüne değerlemesini yaklaşık 50 kat artırmayı da başardı.

Yurt içinde danışmanlığın yanı sıra çocuk gelişimi konusunda farklı proje, uygulama ve atölye çalışmalarını da hizmetleri arasına ekleyecek olan Kidolog, İngiltere’nin ardından ABD ve Almanya gibi pazarlarda İngilizce ve Almanca danışmanlık hizmetlerini de devreye almayı hedefliyor.

Söz konusu yatırım turunun, şirket için önemli bir büyüme döneminin de başlangıcı olacağını belirten Kidolog kurucu ortağı ve CEO’su Eray Uğurelli, Şubat 2021’de 15 bin TL sermaye ile kurdukları Kidolog'un 2 yıldan kısa bir sürede yaklaşık 140 milyon TL’lik değerlemeye ulaştığını aktardı.

Türki Cumhuriyetler, İngiltere, Fransa, Hollanda gibi yaklaşık 20 farklı ülkeden Türkçe konuşan yüzlerce ebeveyne hizmet verdiklerini dile getiren Uğurelli, önümüzdeki dönemde Almanca ve İngilizce’yi de Türkçe’nin yanına ekleyerek küresel marka yolculuklarında önemli bir dönemeci geride bırakacaklarını da paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.