İkinci el pazar yeri Wallapop, Naver'dan 81 milyon euro yatırım aldı

İspanya merkezli ikinci el pazar yeri Wallapop, Güney Koreli internet şirketi Naver ve Naver'ın Avrupalı ​​yatırım ortağı Korelya Capital tarafından yönetilen turda 81 milyon euro yatırım aldı.
İkinci el pazar yeri Wallapop, Naver'dan 81 milyon euro yatırım aldı

İspanya merkezli ikinci el pazar yeri Wallapop, Güney Koreli internet şirketi Naver ve Naver'ın Avrupalı ​​yatırım ortağı Korelya Capital tarafından yönetilen turda 81 milyon euro yatırım aldı. Accel, 14W ve Insight'ın da katıldığı tur, Seri G'nin devamı olarak lanse edildi. Şirketin değerlemesinin, yeni yatırımla 832 milyon dolara ulaştığı iddia edildi. Yani Wallapop'u kısa bir süre sonra unicorn şirket olarak görebiliriz. 

Mesajlaşma uygulaması Line ve diğer holdinglerin arkasındaki şirket olan Naver, bu yatırımla erişimini Kore'nin ötesine genişletmek için çaba sarf ettiğini görüyoruz. Şirket, geçtiğimiz sene de ABD'de faaliyet gösteren ikinci el giyim üreticisi Poshmark'ı 1.2 milyar dolara satın almıştı.

2013 yılında İspanya'da kurulan Wallapop, 2021'de İtalya'da, 2022'de ise Portekiz'de faaliyet göstermeye başlamıştı. Şirket, yılın ilk yarısında İtalya'da 2,4 milyon indirmeye ulaştı. Alınan yeni yatırımla İspanya, İtalya ve Portekiz'deki operasyonlara yatırım yapılacağı belirtiliyor.

Wallapop, insanların kullanılmış ürünleri yeniden satmalarına veya kendi yaptıkları ürünleri satmalarına olanak tanıyor. Mobil uygulama ve web sitesi ile hizmet veren şirket, artık ihtiyacınız olmayan şeyleri satmanıza yardımcı olurken aynı zamanda istediğiniz şeyleri makul fiyatlarla satın almanızı sağlıyor. Kısacası tipik bir ikinci el pazar yeri olarak faaliyet gösteriyor.

2016'da Wallapop, ABD pazarını kırmak için daha büyük bir stratejinin parçası olarak rakibi LetGo ile birleşiyordu. Ancak 2018 yılına gelindiğinde, Wallapop'un LetGo'daki hissesini 189 milyon dolara sessizce satmasıyla bu plan da sessizce rafa kaldırılmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.