Apple, iPad benzeri akıllı ekranlar üzerinde çalışıyor

Siri destekli HomePod modelleri ile 2017 yılında akıllı hoparlör pazarına giriş yapan Apple, akıllı hoparlörlerin ardından akıllı ekranlar da üretecek. 
Apple, iPad benzeri akıllı ekranlar üzerinde çalışıyor

Amazon Echo Show, Lenovo Smart Display ve Google Nest Hub gibi akıllı ekranları geçtiğimiz yıllarda pek çok kez sizlere aktarmıştık. Yapay zeka destekli akıllı asistanlar ile birlikte dokunmatik ekranları birleştiren akıllı ekranlar, özellikle yurt dışında çok popüler. 

Bloomberg tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre akıllı ekran pazarına önemli bir oyuncu daha giriyor. Siri destekli HomePod modelleri ile 2017 yılında akıllı hoparlörler pazarına giriş yapan Apple, akıllı hoparlörlerin ardından akıllı ekranlar da üretecek. 

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre Apple, tasarım anlamında iPad modellerine benzer bir akıllı ekran geliştirecek. iPad modellerine oranla çok daha uygun fiyatlı olması beklenen Apple'ın akıllı ekranı, metal yüzeylere asılabilmesi için güçlü bir mıknatısa da sahip olacak.

iPad modellerine oranla yetenekler konusunda çok daha sınırlı bir cihaz olacak olan akıllı ekran; video izleme, FaceTime görüşmelerine ve akıllı ev kontrollerine odaklanacak. İlk etapta iPad benzeri akıllı ekranlar üretmesi beklenen Apple'ın, ilerleyen dönemlerde daha büyük ekran boyutlarına sahip akıllı ekranlarlar üretebileceğini de ekleyelim.

Apple'ın akıllı ekranlarının ne zaman tanıtılacağı ile ilgili ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Şirkete yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre bir diğer önemli gelişme ise Apple TV modelleri ile ilgili. Apple TV'yi daha hızlı işlemciler ile yenilemek isteyen Apple, yenilenen Apple TV modellerini 2024 yılının ilk yarısında kullanıma sunacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.