Apple, yenilenen MacBook Pro ve Mac mini modellerini bugün tanıtabilir

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile ön plana çıkan Jon Prosser, yenilenen Mac modellerinin bugün Apple Newsroom aracılığı ile tanıtılabileceğini açıkladı
Apple, yenilenen MacBook Pro ve Mac mini modellerini bugün tanıtabilir

2023 yılına hızlı bir giriş yapmak isteyen Apple, Mac modellerinin yeni versiyonlarını gün içinde tanıtabilir. Genelde büyük etkinliklerle birlikte yeni modellerini tanıtan Apple'ın, bazı modellerini ise sadece resmi web sitesi üzerinden tanıttığını geçtiğimiz yıllarda görmüştük.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile ön plana çıkan Jon Prosser, yenilenen Mac modellerinin bugün Apple Newsroom aracılığı ile tanıtılabileceğini açıkladı. MacRumors ve 9to5mac ise Jon Prosser'ın iddiasını destekleyerek Apple'ın bu hafta içinde Mac modellerinin yeni versiyonlarını tanıtmaya hazırlandığını paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre Apple, bugün yeni MacBook Pro ve Mac mini modelleri tanıtacak. Tanıtılması beklenen ürünler arasında 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri yer alıyor. Tasarım anlamında 2021 yılının Ekim ayında karşımıza çıkan MacBook Pro modelleri ile tamamen aynı olması beklenen yeni modellerin çipleri ise yenileniyor.

Yenilenen 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modellerinin işlemci olarak Apple'ın en güçlü çipleri konumunda bulunan M2 Pro ve ‌M2‌ Max çiplerini kullanmaları sürpriz olmayacaktır. Tıpkı MacBook Pro modelleri gibi bir önceki nesil ile aynı tasarımla gelmesi beklenen yenilenen Mac mini de gücünü M2 çipinden alacak.

Hatırlatmak gerekirse Apple, geçtiğimiz Ekim ayında da benzer bir şekilde yeni ürünlerini satışa sunmuştu. İlk etapta Apple'ın yeni iPad modellerini geçtiğimiz Ekim ayında düzenleyeceği bir etkinlikle birlikte tanıtacağı ile ilgili sızıntılar karşımıza çıkmıştı

M2 çipli yeni iPad Pro ve yeni iPad modelleri Ekim ayında hiçbir etkinlik düzenlenmeden web sitesi aracılığı ile tanıtıldı. Yeni Mac modellerinin de bugün herhangi bir etkinlik olmadan tanıtılması sürpriz olmayacaktır. Yeni Mac modelleri ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.