Togg, Avalanche üzerine inşa ettiği akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını tanıttı

Togg’un Avalanche üzerine inşa ettiği akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanı, kullanıcılarına hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları güvenli bir şekilde saklama ve aktarma gibi imkanlar sağlıyor.
Togg, Avalanche üzerine inşa ettiği akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını tanıttı

Togg, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını CES 2023’te tanıttı. Togg’un Avalanche üzerine inşa ettiği akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanı, kullanıcılarına banka düzeyinde güvenlik sağlarken, hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları güvenli bir şekilde saklama ve aktarma dahil sınırsız sayıda kullanım senaryosu sunuyor.

Togg NFT pazaryeri 

Hatırlarsanız Togg'un çıkaracağı NFT koleksiyonunun sahiplerine araç satış önceliği sunacağını sizlere aktarmıştık. Togg'ın NFT odaklı çalışmaları bununla sınırlı değil. 

Togg, kullanıcıların benzersiz dijital varlıklarına erişebilecekleri bir NFT pazaryeri oluşturduğuna da açıkladı. Kullanıcılar, Togg NFT pazaryeri aracılığıyla akıllı cihazlarının ekranlarından NFT’leri görüntüleyebilecek ve kullanabilecekler. Bu NFT’ler özel bir ‘Sanat Modu’ ile kullanıcının ekranında yer alabilecek.

Bu özelliklere ek olarak, Togg'un blok zinciri üzerindeki tedarik zinciri projesi de kullanıcıların cihazların servis geçmişine, değişen parçalarına ve ulaşım geçmişine kolaylıkla erişmelerini sağlayacak. Bu sayede de kullanıcılar cihazlarının bakım ve onarımı konusunda daha fazla şeffaflık ve kontrol sağlayacak.

“Kullanıcı deneyimini başka bir noktaya taşımak istiyoruz”

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş Ava Labs'in blok zinciri üzerinde geliştirilen ürüne dair şunları söyledi:

“Kullanıcıyı merkeze alarak, akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında, herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek üzere blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı, ülkemizin ve dünyanın en iyileriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda stratejik ortağımız Ava Labs’ın blok zinciri üzerine geliştirdiğimiz ürünümüz dijital varlık cüzdanıyla, kullanıcıların mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Mobilite ekosisteminin bir sınırı yok, biz nereye kadar götürürsek oraya gidecek.”

Ava Labs'ın Kurucusu ve CEO'su Emin Gün Sirer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Togg, geçen yıl blockchain girişimlerinin yeri  olarak Avalanche'ı seçerek mükemmel bir öngörü gösterdi. Şimdi de akıllı mobiliteyi dönüştürme konusundaki cesur vizyonunu gerçekleştirme yolunda bir büyük adım daha attı"

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.