Yerli içerik üretim platformu: İçerikmatik

Müşterilerinin istekleri doğrultusunda özgün içerikler üreten İçerikmatik platformu içinde 700'den fazla içerik üreticisi yer alıyor.
Yerli içerik üretim platformu: İçerikmatik

Müşterilerinin trafik ve gelirlerini artıracak özgün içerikler üretmeye odaklanan online bir çözüm olarak karşımıza çıkan İçerikmatik, Aykut Otu tarafından 2017 yılında kuruldu. Yaklaşık 18 ay içinde geliştirilen içerik üretim platformu, şu an için 15 kişilik bir ekibe sahip durumda.

Müşterilerinin istekleri doğrultusunda özgün içerikler üreten İçerikmatik platformu içinde 700'den fazla içerik üreticisi yer alıyor. Ağırlıklı olarak medya ve e-ticaret sektöründeki müşterilere hizmet veren İçerikmatik'in en çok talep aldığı içerikler ise blog içerikleri, ürün açıklaması içerikleri, kategori içerikleri, basın bültenleri ve e-mail bültenleri.

Platformu kullanmak için tek yapmanız gereken ise içeriğinizin yapısı, hitap şekli, anahtar kelimeleri gibi detaylarıyla birlikte sipariş ekranından siparişlerinizi oluşturmak. Belirlediğiniz detaylara göre içerik üreticileri tarafından hazırlanan içerikler, sonrasında ise editörler tarafından kontrol ediliyor. 

Sonrasında ise müşteriler, detaylı kontrol ve düzenleme aşamasından geçirilen içerikleri İçerikmatik hesapları içinden diledikler formatta teslim alabiliyor. İçerikmatik'in müşterileri arasında CarrefourSA, D&R, Memorial, Mynet, Onedio ve Penti gibi önemli markaların yer aldığını da paylaşalım.

Temelinde diğer içerik üretim platformları ve geleneksel içerik ajansları ile rakip durumda olan İçerikmatik, sunduğu dijital çözüm ve kullanıcı deneyimini ön planda tutması ile birlikte rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor. 2022 yılına dair güncel verilerini de bizlerle paylaşan İçerikmatik'in bir önceki yıl ürettiği içeriklerin yüzde 97,8'i markalardan herhangi bir revize almadan onaylandı.

İçerikmatik tarafından aktarılan bilgilere göre platformda yer alan markaların yüzde 30'u yıl boyunca en az 12 içerik talebi oluşturdu. En çok talep oluşturan 5 markanın en yenisi ise İçerikmatik’ten 20 aydan uzun süredir hizmet almaya devam ediyor.

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan İçerikmatik, topluluğu ile birlikte ürettikleri içerikler üzerinden gelir elde ediyor. İçerikleri türüne, kategorisine ve uzunluğuna göre fiyatlandırma yapıldığını da ayrıca ekleyelim. Topluluğuna, editöryal süreçlerine ve teknolojisine yatırım yapmayı sürdürecek olan İçerikmatik'in ana hedefi ise markaların en kaliteli içeriklere en düşük eforla sahip olmalarını sağlamak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.