Blockchain tabanlı mobil oyunlara odaklanan BlockGate, 5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

BlockGate tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 5 milyon dolar değerleme ile tohum öncesi yatırım turunu tamamladı.
Blockchain tabanlı mobil oyunlara odaklanan BlockGate, 5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

İstanbul merkezli bir oyun ve teknoloji girişimi olarak karşımıza çıkan BlockGate, yatırım aldığını duyurdu. BlockGate tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 5 milyon dolar değerleme ile tohum öncesi yatırım turunu tamamladı. BlockGate'in tohum öncesi yatırım turu, Yıldız Tekno GSYO liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Yıldız Tekno GSYO'nun haricinde ise Kalyon Venture Capital katıldı. Edindiğimiz bilgilere göre Yıldız Teknopark’ta yer alan ve daha önce mobil oyunlar ve blokchain tabanlı Play-To-Earn oyunları geliştirme tecrübesine sahip olan BlockGate, 2022 yılının Temmuz ayında faaliyetlerine başladı

Yaklaşık altı aydır üzerinde çalıştığı yeni oyununu 2023 yılının ikinci yarısında kullanıma sunmayı hedefleyen BlockGate, aldığı yeni yatırımı ise ekibini genişletmek ve oyun geliştirme süreçleri için kullanacak. Free-To-Play, Free-To-Earn ve Play-To-Earn oyun modellerinin bir arada sunulduğu Car Warrior isimli bir oyun geliştiren BlockGate, söz konusu oyun ile birlikte blockchain tabanlı online bir deneyim sunacak.

Car Warrior oyuncuları, iki farklı oyun evreninde ve aynı zamanda iki farklı ekonomik modelde arabalar ve zorlu haritalarda rakiplerine karşı mücadele ederek oyun içinde kullanabileceği veya gerçek dünyaya taşıyabileceği ödüller kazanabilecekler.

Oyun oynamanın gerçek hazzını ve tutkusunu yitirmeden oyuncuları blockchain gibi teknolojilere hazırlayarak yeni nesil mobil oyunların öncüsü olmayı amaçlayan BlockGate, gelecekte oyun dünyasına yenilikçi oyun modelleri kazandırmaya devam edilmesini de planlanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.