Dialpad, yapay zeka ile ilgili teknolojilerin Ar-Ge'si için 50 milyon dolar yatırım yaptı

Yapay zeka destekli müşteri analiz platformu Dialpad, yapay zeka ile ilgili teknolojilerin araştırma ve geliştirmesine 50 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. Şirket bu kapsamda AI Labs adlı bir oluşumu da hayata geçirdiğini açıkladı. 
Dialpad, yapay zeka ile ilgili teknolojilerin Ar-Ge'si için 50 milyon dolar yatırım yaptı

Yapay zeka destekli müşteri analiz platformu Dialpad, yapay zeka ile ilgili teknolojilerin araştırma ve geliştirmesine 50 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. Dialpad bu yatırımla, işi otomatikleştirmek için en son özelliklerin geliştirilmesini hızlandırmak istiyor. Şirket bu kapsamda AI Labs adlı bir oluşumu da hayata geçirdiğini açıkladı

AI Labs, Dialpad'in 6 Aralık'ta tanıtılan ürünü Customer Intelligence Platform'u tamamlayacak. Customer Intelligence Platform, Dialpad bulut iletişim platformunun yeniden markalaşması olarak karşımıza çıkıyor. Platform, iletişim merkezi işlevselliğini ses yetenekleri, mesajlaşma, sanal aracılar ve toplantılar için canlı deşifre ile bütünleştiriyor. Aynı zamanda Dialpad'in AI CSAT müşteri memnuniyeti teknolojisini de içeriyor.

Şirket tarafından açıklanan bilgilere göre Dialpad, AI CSAT kullanarak bir iletişim merkezinin bir müşteriyle yaptığı her etkileşim için bir müşteri memnuniyeti puanı oluşturabiliyor. AI CSAT, bir kuruluşun Customer Intelligence Platform ile kullandığı sohbet ve e-posta dahil tüm dijital iletişim araçlarında müşteri memnuniyetini belirleyebiliyor.

Dialpad'in AI Labs yatırımının, kuruluşlara iş operasyonlarını ve müşteri memnuniyetini daha fazla desteklemeye yardımcı olan yeni tür yetenekler sağlayacağı belirtiliyor. AI Labs yetenekleri, Dialpad kullanıcılarına önizleme olarak sunulan deneysel özellikler sağlayacak. AI Labs güncellemesinin bir parçası olarak Dialpad, bir işe alım görevlisi tarama yeteneği geliştirmeyi de düşünüyor. Buna göre aday tarama görüşmeleri yapan işe alım görevlileri, sormaları gereken soruları Dialpad'de otomatik olarak görecek. Adayın cevapları sistem tarafından yakalanacak ve daha sonra aday takip sistemine yeniden eklenecek.

Şirketin gönderisinde, Dialpad AI Labs'in nitelikli Dialpad müşterileri tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.