Roketfy, APY Ventures’tan 2.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Roketfy, yaklaşık 6 ay önce görüşmelerine başladığı ilk yatırım turunu 2.5 milyon dolar değerlemeyle APY Ventures’la imzaladığı sözleşme ile tamamladı.
Roketfy, APY Ventures’tan 2.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Roketfy hakkında detaylı bilgilere daha önce sizlere aktarmıştık. İçerik Bulutu ve ContentGo.com kurucuları Ahmet Durmuşoğlu ve Emre Güzeldal ile uzun yıllar İçerik Bulutu teknik ekibinde liderlik yapan Rüstem Ramadan tarafından kurulan Roketfy, aslında İçerik Bulutu içerisinde doğan bir spin-off olarak girişim dünyasına adım attı.

İlk olarak Webrazzi E-Ticaret 2022 sırasında  Emre Güzeldal’ın sunumuyla lansmanı yapılan Roketfy, yaklaşık 6 ay önce görüşmelerine başladığı ilk yatırım turunda APY Ventures'tan 2.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

Pazar yerlerinde e-mağazaların satışlarını ve mağaza performanslarını kısacası pazar yeri içerisinde büyümelerini sağlamak için SaaS bir platform olarak tasarlanan Roketfy, özellikle ABD ve Avrupa pazarında sayıları 5 milyonun üzerinde olan ETSY satıcıları için servis vermek amacıyla yola çıktı.

Roketfyi alınan bu ilk tur yatırımıyla, aralık ayından itibaren planlama ve İK süreçleri devam eden bir ekip kurarak uluslararası alanda öncelikle ETSY satıcılarını hedefleyerek büyüme çalışmalarına başlayacak. Ülkemizde Hepsiburada ve Trendyol satıcıları için aktif olan ürünü halihazırda binden fazla pazar yeri mağazası kullanıyor.

Pazar yeri içerisinde Listeleme Optimizasyonu analizleri ve çözümlerinin yanı sıra Yapay Zeka Tabanlı içerik üreticisi, müşteri yorumlarını yapay zeka destekli olarak Sentimental Analiz ile işleyerek e-satıcıya yönlendirmeler sunan AI Reviews, e-satıcılara her türlü anomaliyi iOS ve Android uygulama ile ileten 7/24 asist servisi, ürün araştırması aracı, marka ve ajanslar için kategori, sektör, mağaza odaklı audit servisleri de Roketfy’ın sunduğu teknolojiler olarak dikkat çekiyor.

Yatırım turu konusunda bilgi aldığımız Emre Güzeldal, yatırım turlarında çok sayıda profesyonel yatırım fonu ile görüşmeler yürüttüklerini ancak teknoloji girişimlerine yaptıkları yatırımlarla deneyimli ve dolayısıyla aynı dili konuşabildikleri APY Ventures’ı en doğru partner olarak gördüklerini söyledi.

İçerik Bulutu ve ContentGo CEO’su Ahmet Durmuşoğlu ise, pazar yerlerinin dünya e-ticaretinin kalbi olduğunu, bu alanda SaaS bir ürünle ekosistemimizi yurt dışında temsil edecek olmaktan ve e-ihracat yapan Türk Etsy satıcılarını büyütme imkanı yaratacak olmaktan dolayı ekip olarak heyecanlı olduklarını kaydetti. Ayrıca İçerik Bulutu ekibinde yaklaşık 9 yıldır sürdürdükleri yönetim modelinin içeriden çıkardığı girişimle meyvelerini verdiğini görmenin mutluluk verici olduğunu ekledi.

Roketfy ekibinin enerjilerine ve vizyonlarına ortak olmaktan mutluluk duyduklarını belirten APY Ventures Yöneticisi Mustafa Keçeli, pazar yeri teknolojilerinin gelişmesi ile işletmelerin rekabet güçlerini arttırdıklarının altını çizdi. Bilişim Vadisi GSYF ve Start-up GSYF ile yatırım yaptıklarını ekleyen Özer, APY Ventures çatısı altında 30'dan fazla girişime yatırım yaptıklarını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.