Dijital sağlık girişimi Juno Medical, ünlü tenisçi Serena Williams'ın liderliğinde12 milyon dolar yatırım aldı

Nisan 2020 yılında Akili Hinson tarafından kuruldu. Aslında bir tıp doktoru olan girişimci tarafından faaliyete geçirilen şirket, birinci basamak, pediatri, kadın sağlığı, uzaktan bakım hizmetlerini tek bir platformda topluyor.
Dijital sağlık girişimi Juno Medical, ünlü tenisçi Serena Williams'ın liderliğinde12 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi Juno Medical,12 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım, Serena Ventures'ın yönetici ortağı Serena Williams ve Next Ventures'ın yönetici ortağı Julian Eiso liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna katılanlar arasında Vast Ventures, Empire State Development'ın New York Ventures, Genius Guild, TXV Partners, Gaingels ve önceki yatırımcılar Humbition ve Atento Capital vardı. ABD merkezli şirket, yeni gelen yatırımı iş süreçlerini geliştirmek  ve yeni pazarlara açılmak için kullanacak. Juno Medical'in toplam yatırım miktarı ise 28,4 milyon dolara çıktı. 

Nisan 2020 yılında Akili Hinson tarafından kuruldu. Aslında bir tıp doktoru olan girişimci tarafından faaliyete geçirilen şirket, birinci basamak, pediatri, kadın sağlığı, uzaktan bakım hizmetlerini tek bir platformda topluyor. Pandemi döneminde Covid-19 testi sağlayan ve hasta bakımı hizmeti verdi. Şirket, önümüzdeki dönemde şirket, East Atlanta, Oklahoma, Greenwood ve Inglewood'ta yeni klinikler açmayı planlıyor.

Serena Williams, ABD'deki sağlık sisteminin eşitsiz ve işlevsiz bir yapıya sahip olduğunu söylüyor. Juno Medical'in bu durumu bozacak gücü olduğuna inandığını sözlerine ekleyerek bu yatırımı neden yaptığını anlatıyor. 

Juno Medical, kullanıcılarına hibrit bir bakım sistemi sunuyor. Bu noktada geçen Temmuz ayında Amazon, sağlık sektöründe yerini daha da sağlamlaştırmak için önemli bir satın aldığını duyurdu. Şirket, temel sağlık hizmetleri üzerine odaklanan One Medical'i 3,9 milyar dolara satın aldı. Bu satın almadan sonra Amazon, uzaktan sağlık hizmeti alanını genişletti. Bu yatırım Amazon'un Covid-19 salgınından sonra sağlık alanına yaptığı en büyük yatırım olarak nitelendirildi. Şirketin CEO’su Amir Dan Rubin, satın alma işleminin tamamlanmasının ardından şirkette çalışmaya devam edeceği açıklandı.

2007 yılında kurulan One Medical, abonelik tabanlı çalışıyor. ABD'de faaliyet gösteren şirket, hastaların 7/24 uzaktan sağlık hizmeti erişimi sağlıyor. Tom Lee tarafından kurulan şirket, hastalar için daha erişilebilir, uygun fiyatlı sağlık kuruluşu hizmeti vermeyi hedefliyor. Ocak 2020'de halka açılan şirket, 700 binden fazla kullanıcıya sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.