Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili 2026 yılında tanıtılabilir

Şirkete yakın bir kaynağa dayandırılan yeni bilgilere göre Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili, ilk kez 2026 yılında kullanıcıların beğenisine sunulacak.
Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili 2026 yılında tanıtılabilir

Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobil projesi ile ilgili gelişmeleri geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Son olarak geçtiğimiz Mayıs ayında ise Apple'ın elektrikli otonom araç projesindeki üst düzey yöneticilerden biri şirketten ayrılmıştı.

2020 yılında Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobilinin 2024 yılında yollarda olabileceği ile ilgili sızıntılar karşımıza çıkmıştı. Bugün Bloomberg tarafından aktarılan yeni bilgilere göre ise Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili, ilk kez 2026 yılında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Bloomberg'ün şirkete yakın bir kaynağa dayandırdığı habere göre Apple, 2025 yılı için planlanan lansmanı 1 yıl erteleyerek 2026 yılına aldı. Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobilinin 120 bin doların üzerinde bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkması bekleniyordu.

Paylaşılan yeni rapora göre ise Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobilinin fiyatı 100 bin doların altında olacak. Bir diğer önemli bilgi ise otomobilin otonom sürüş özellikleri ile ilgili. Apple'ın elektrikli otomobilinin ilk etapta otonom sürüş özellikleri ile birlikte kullanıma sunulması beklenmiyor.  

Edindiğimiz bilgilere göre otonom sürüş özellikleri ilerleyen dönemlerde otomobile eklenecek. Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili, gücünü yine Apple tarafından geliştirilecek olan yeni bir çipten alacak. Şu an için otomobilin teknik özellikleri ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobil projesi, Apple Watch ve Sağlık uygulamasının müdürü konumunda bulunan Kevin Lynch tarafından yönetiliyor. Apple'ın otomobil çalışmaları ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.