Emlak alanına odaklanan robotik kamera girişimi Giraffe360, 16 milyon dolar yatırım aldı

Giraffe360,  Founders Fund liderliğinde 16 milyon dolar yatırım aldı. Giraffe360'ın topladığı yatırım miktarı bu yeni yatırım turu ile birlikte 22 milyon dolara ulaştı.
Emlak alanına odaklanan robotik kamera girişimi Giraffe360, 16 milyon dolar yatırım aldı

Emlakçılar için robotik kamera aboneliği platformu Giraffe360, Founders Fund liderliğinde 16 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılanlar arasında LAUNCHub Ventures, Hoxton Ventures, HCVC (Hardware Club) ve Change Ventures yer aldı. 

Girişimin 2020 yılında 4.5 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatmakta fayda var. Giraffe360'ın topladığı yatırım miktarı bu yeni yatırım turu ile birlikte 22 milyon dolara ulaştı. Giraffe360'ın girişim borcu (venture debt) ise 9 milyon dolar olarak öne çıkıyor. Zira girişim, Columbia Lake Partners'dan da uzun dönemli 6 milyon dolarlık bir kredi aldı. 

Girişimin faaliyet alanı

Londra merkezli girişim, 2016 yılında Mikus Opelts ve Madars Opelts tarafından kuruldu. Mikus Opelts, yaptığı açıklamada Founders Fund'ın yatırım almanın kendileri için önemini vurguladı. Bu noktada Founders Fund'ın portfolyosunda Airbnb, Spotify ve SpaceX gibi isimlerin yer aldığını ekleyelim. 

Girişimin Londra'daki ofisinin yanı sıra Manchester'da da ofisi bulunmakta. Girişim buna ek olarak Letonya'daki 2 ofisi üzerinden operasyonlarını yürütüyor. Girişimin sunduğu hizmetler arasında sanal tur, yerleşim planı ve rehber eşliğinde sanal ev gezileri bulunmakta. Ayrıca söz konusu evlerin HDR formatında fotoğraflanması da sunulan hizmetler arasında yer alıyor. 

Yatırımla beraber Giraffe360, kamerasının yeni ve gelişmiş versiyonunu da kullanıcılarına tanıttı. Giraffe Go Cam ismiyle tanınan ürün, şirketin diğer ürünlerine yüzde 30 daha hafif, daha hızlı şarj oluyor ve 500 GB hafızaya sahip. Kamera, teknoloji olarak LIDAR lazeri ve robotik kullanıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.