Elon Musk, iPhone ve Android modellere alternatif bir akıllı telefon geliştirebilir

Elon Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından atması halinde alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini açıkladı.
Elon Musk, iPhone ve Android modellere alternatif bir akıllı telefon geliştirebilir

İnternet ve teknoloji dünyasının en popüler isimleri arasında yer alan Elon Musk'ın Twitter'ı resmen satın aldığını geçtiğimiz Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Gerçekleşen satın almanın ardından ise tepki çeken pek çok karar veren Musk, her geçen gün Twitter'ı değiştirmeye devam ediyor.

Bugün karşımıza çıkan bilgilere göre ise Elon Musk'ın bir sonraki hedefi akıllı telefon pazarı. Twitter üzerinden bir takipçisinin Tweetine cevap veren Elon Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından atması halinde alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini açıkladı.

Kısa süre önce Elon Musk'ın Twitter'da yaptığı bir anketinden ardından Donald Trump'ın Twitter'a geri döndüğünü sizlere aktarmıştık. Donald Trump kararının sonrasında askıya alınan hesaplar için de bir anket paylaşan Musk, askıya alınan hesaplar için toplu bir af hazırlığında.

Askıya alınan hesapların tekrardan aktif hale gelmesi, Apple ve Google'ın uygulama mağazası politikaları ile ters düşebilir. Bu durumun gerçekleşmesi ile birlikte ise Twitter, uygulama mağazalarından atılma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

Tam da bu senaryo için açıklamalarda bulunan Musk, Twitter'ın uygulama mağazalarından atılması halinde gelecekte iPhone ve Android modellere alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini paylaştı.

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz dönemlerde Elon Musk'ın Tesla markası ile bir akıllı telefon üretmek istediği ile ilgili haberler de karşımıza çıkmıştı. Twitter'ın uygulama mağazaları ile sorun yaşaması durumunda Tesla'nın akıllı telefon üretmesi sürpriz olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.