Web3 oyun geliştiricisi Thirdverse, 15 milyon dolar yatırım aldı

Sanal gerçeklik ve blockchain oyunları geliştiren Thirdverse, MZ Web3 Fund liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Girişimin toplam yatırım miktarı 33 milyon dolara ulaştı.
Web3 oyun geliştiricisi Thirdverse, 15 milyon dolar yatırım aldı

Sanal gerçeklik ve blockchain oyunları geliştiren Thirdverse, MZ Web3 Fund liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılanlar arasında 8DAO, B Dash Ventures, Double Jump.tokyo, Fenbushi Capital, Flick Shot, Holdem Capital, Kusabi, MZ Web3 fund, OKCoinJapan, Yield Guild Games ve OKX Ventures yer alıyor.

Girişimin bu yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarı 33 milyon dolara ulaştı. Thirdverse, yatırımı Web3 ve sanal gerçeklik oyunları geliştirmek ve ekibini genişletmek için kullanacak. Thirdverse ekibi şu an için 120 kişiden oluşuyor. Şirket, ekibe yeni oyun üreticilerini ve profesyonelleri katmayı planlıyor. 

Girişim,  Altair Breaker, X8 ve Captain Tsubasa: Rivals gibi yeni oyunlarla Web3 oyunları alanında kendini gösteriyor. Girişimin Sword PTE. LTD. isimli yan kuruluşu tamamen blockchain ile ilişkili iş koluna odaklanmış durumda. Sword PTE. LTD, ilk olarak Drecom Co. ile, ardından Mart ayında Blocksmith & Co. ve Nisan ayında KLab Co., Ltd. ile iş ortaklıkları kurdu. Blocksmith & Co. iş birliği sayesinde Captain Tsubasa: Rivals oyunu hayat buldu. 

Sanal gerçeklik (VR) oyunları tarafında ise Altair Breaker oyununu Meta Quest 2 ve PCVR için yayınladı. Girişimin ABD stüdyosu tarafından geliştirilen X8 oyunu ise fuarlarda tanıtılmaya başlandı. Şirket 2023 boyunca 10 Web3 oyunu çıkarmayı planlıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.