Apple, Sam Bankman-Fried ve FTX'in çöküşü ile ilgili bir film çekmek istiyor

Ünlü yazar Michael Lewis, yeni kitabı için son 6 aydır FTX ve Sam Bankman-Fried'a odaklanmış durumda. Kitabın telif haklarını satın almaya oldukça yakın olan Apple, kitap üzerinden bir sinema filmi çekmeyi planlıyor.
Apple, Sam Bankman-Fried ve FTX'in çöküşü ile ilgili bir film çekmek istiyor

Kripto para dünyasının en önemli platformları arasında yer alan FTX'in çöküşünü ve şirketin kurucusu konumunda bulunan Sam Bankman-Fried'ın istifa ettiğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda yaptığı hataları da paylaşan Sam Bankman-Fried'ın hikayesi yakın zamanda hem kitap hem de sinema filmi olarak karşımıza çıkabilir.

Moneyball, The Blind Side ve The Big Short gibi başarılı kitaplar ile tanınan ünlü yazar Michael Lewis, son 6 aydır FTX ve Sam Bankman-Fried'a odaklanmış durumda. Uzun süredir Sam Bankman-Fried'ın tüm hareketlerini ve süreci takip eden Michael Lewis'in, kısa zaman içinde Sam Bankman-Fried ve FTX'in çöküşü ile ilgili bir kitap ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Deadline tarafından aktarılan bilgilere göre ise şimdiden kitabın telif hakları için bir savaş başlamış durumda. Paylaşılan bilgilere göre kitabın telif haklarını satın almaya oldukça yakın olan Apple, kitap üzerinden bir sinema filmi çekmeyi planlıyor.

Kitabın telif haklarını almak isteyen tek şirketin Apple olmadığını da ekleyelim. Deadline'ın aktardığı bilgilere göre Netflix ve Amazon da kitabın telif haklarının peşinde. Edindiğimiz bilgilere göre Apple, Netflix ve Amazon'un bir adım önünde bulunuyor.

Apple'ın kitabın telif hakları için Michael Lewis'e 4 ila 6 milyon dolar arasında bir telif ücreti vermesi bekleniyor. Sam Bankman-Fried ve FTX çöküşünün uzun zamandır teknoloji dünyasında karşımıza çıkan en çok merak edilen hikayelerden biri olduğunu da hatırlatalım. Apple ve Michael Lewis ortaklığı ile birlikte karşımıza oldukça başarılı bir film çıkabilir. Konu ile ilgili bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.