Web3 girişimi Carv, 4 milyon dolar yatırım ile 40 milyon dolar değerlemeye ulaştı

Vertex liderliğinde 4 milyon dolar yatırım alan Carv'ın değerlemesi 40 milyon dolara ulaştı.  Girişim kullanıcı tarafından sahiplenilmiş oyun kimliği (identity) geliştirmeyi amaçlıyor.
Web3 girişimi Carv, 4 milyon dolar yatırım ile 40 milyon dolar değerlemeye ulaştı

Merkeziyetsiz kimlik (DID) için çözüm sunan Carv, Vertex liderliğinde 4 milyon dolar yatırım aldı. Bu noktada Vertex'in Singapurlu devlet varlık fonu Temasek'e bağlı erken aşama odaklı bir VC firması olduğunu belirtelim. Carv'ın değerlemesi bu yeni yatırım turu ile birlikte 40 milyon dolara ulaştı. 

Carv'ın faaliyet alanı

Victor Yu tarafıdan kurulan Carv, kullanıcı tarafından sahiplenilmiş oyun kimliği (identity) geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kimlik sayesinde kullanıcılar başarılarını tek bir ekranda görüntüleyebilecek, arkadaş ve oyunları keşfedebilecek, gelirlerini yönetebilecek ve bu kimliği istedikleri yere taşıyabilecekler. 

Carv'ın sitesinde yer alan bilgilere göre şirket, bu DID için GAT (Generative Archive Token)'dan yararlanıyor. GAT, kullanıcıların oyun verisinden üretilen eşsiz bir kriptogram olarak konumlanıyor. Carv bu yaklaşımıyla, oyun ekosistemine müşterek çalışma (interoperability) katmanı eklemiş oluyor. 

Ayrıca Web2 kullanıcılarının Metamask'a ihtiyaç duymadan Web3'e geçiş yapmasını kolaylaştırıyor. 

Carv'ın öne çıkan verileri 

90'dan fazla oyun ile iş birliği yapan Carv, 300 bin kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Tüm bunların girişimin beta versiyonunu yayınladıktan 6 ay sonra gerçekleştiğini de eklemekte fayda var. Girişimin aylık aktif kullanıcı sayısı ise yaklaşık 160 bini buluyor. Ethereum ve Solana dahil olmak üzere 20'den fazla birinci katman ağı destekleyen Merkeziyetsiz kimlik sisteminin, önümüzdeki dönemde blockchain oyunlarının yüzde 95'ini kapsaması bekleniyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.