15 yaşına giren İşCep'in öne çıkan rakamları

İş Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması İşCep, 15. yılında 11,5 milyon kullanıcıyı aştı. Ekim 2022 itibarıyla bankanın tüm kanallarından yapılan bankacılık işlemlerinde İşCep’in payı yüzde 72’ye ulaştı.
15 yaşına giren İşCep'in öne çıkan rakamları

İş Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması İşCep, 15. yılında 11,5 milyon kullanıcıyı aştı. Her gün 3,5 milyon kişi, bankacılık işlemlerini İşCep’ten gerçekleştiriyor. İş Bankası müşterisi olmak isteyenler, İşCep’in “Müşteri Olmak İstiyorum” özelliğiyle hızlı bir şekilde müşteri olabiliyor. 2022 yılında her 4 yeni İş Bankası müşterisinden birinin İşCep’ten İş Bankası ailesine katıldığı bilgisi paylaşılıyor.

Tüm kanallardan yapılan bankacılık işlemlerinde İşCep’in payı yüzde 72

Banka müşterileri kredi, kredi kartı ve ek hesap başvurularının yanı sıra yatırım işlemlerini de İşCep’ten hızlı ve kolayca yapabiliyor. 2022 yılında yatırım fonu ve hisse senedi alış-satışta 3 işlemden 2’si, vadeli hesap açılışlarında her 2 işlemden 1’i İşCep’ten gerçekleştirildi. Ekim 2022 itibarıyla bankanın tüm kanallarından yapılan bankacılık işlemlerinde İşCep’in payı yüzde 72’ye ulaştı.

Yapay zekâ destekli kişisel asistan Maxi'nin kullanıcı sayısı 8.1 milyona ulaştı

4. yaşına giren yapay zekâ destekli kişisel asistan Maxi’nin kullanıcı sayısı 8,1 milyona, diyalog sayısı ise 61 milyona ulaştı.

Sürdürülebilir bir gelecek hedefi doğrultusunda İş Bankası’nın geçtiğimiz yıl İşCep uygulaması üzerinden  hayata geçirdiği Geleceğe Orman’ın katılımcı sayısı 190 bini aştı, 90 milyonun üzerinde karbon puan toplandı. 1.000 karbon puan hedefine ulaşan katılımcılar adına TEMA Vakfı’na bağışlanan 30 bin fidanla Geleceğe Orman’ın ilk ormanı Gaziantep Kızılin’de oluşturuldu. İş Bankası, Geleceğe Orman için bugüne kadar TEMA Vakfı’na 80 bin fidan bağışladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.