Uzaktan hasta izleme ve tedavi platformu Speedoc 28 milyon dolar yatırım aldı

Sanal bir klinik gibi konumlanan platform, 7/24 ambulans çağırma ve yerinde doktor ve hemşire ziyaretleri gibi hizmetler sunuyor. Speedoc, Singapur ve Malezya genelinde dokuz şehirde faaliyet gösteriyor.
Uzaktan hasta izleme ve tedavi platformu Speedoc 28 milyon dolar yatırım aldı

Uzaktan hasta izleme ve tedavi platformu Speedoc 28 milyon dolar yatırım aldı. Singapur merkezli şirketin yatırımına Mars Growth liderlik etti. Yatırımcılar arasında Bertelsmann Investments ve Shinhan Venture yer aldı. Yeni gelen yatırım, evde bakım modelini genişletmek ve yeni iş ortaklıkları kurmak için kullanacak. 

2017 yılında kurulan Speedoc, uzaktan hasta tedavisi ve evde bakım hizmeti veriyor. Sanal bir klinik gibi konumlanan platform, 7/24 ambulans çağırma ve yerinde doktor ve hemşire ziyaretleri gibi hizmetler sunuyor. Speedoc, Singapur ve Malezya genelinde dokuz şehirde faaliyet gösteriyor. Şirket, aynı zamanda doktor olan Shravan Verma tarafından kuruldu. Verma şirketi hasta merkezli bir platform olarak tanımlıyor. 

Speedoc, Asya Kıtası özelinde bu alanda faaliyet gösteren tek şirket değil. MiyaHealth ve Ordinary Folk  da bu yılın başında aldıkları yatırımlarla 2025 yılında 100 milyar dolara ulaşması beklenen sektörde adından söz ettirecek şirketler arasında yer alıyor. Hatta geçen Nisan ayında Asya merkezli dijital eczane girişimi Truemeds, 22 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Yatırım turu WestBridge Capital liderliğinde gerçekleşti. InfoEdge Ventures, Asha Impact ve IAN Fund da yatırım turuna katıldı. Yeni gelen yatırımın iç pazardaki faaliyet alanını genişletmek için kullanılacağı açıklandı. Truemeds'in toplam yatırımı 27,7 milyon dolara çıktı.

2014 yılında kurulan şirket, temelde kullanıcılarına ilaç öneriyor. Şu anda 500 binden fazla müşteriye hizmet veriyor. Ücretsiz ilaç teslimatı yapıyor. Kullanıcılar, reçetelerini yükledikten sonra ilaçlar hakkında ücretsiz danışmanlık alabiliyor. Şirket, ayda 100 bin ilaç siparişi gerçekleştiriyor. Truemeds hastaların ilaç harcamalarında yüzde 70'e varan tasarruf sağlamasına yardımcı oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.