Paket Mutfak, 3 milyon dolar yatırım aldı

Yerli bulut mutfak girişimi Paket Mutfak, 3 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Nokta Yatırım Holding, İGA (İstanbul Havalimanı) CEO’su Kadri Samsunlu, TikTak kurucusu Ersan Öztürk ve şirketin mevcut hissedarları katıldı.
Paket Mutfak, 3 milyon dolar yatırım aldı

Yerli bulut mutfak girişimi Paket Mutfak, 3 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Nokta Yatırım Holding, İGA (İstanbul Havalimanı) CEO’su Kadri Samsunlu, TikTak kurucusu Ersan Öztürk ve şirketin mevcut hissedarları katıldı. Bu yatırımla beraber Paket Mutfak’ın aldığı toplam yatırım miktarı 4.3 milyon dolar oldu. Şirket, bir önceki yatırımını 2020 yılında almıştı.

Şirket ayrıca Danışmanlar Kurulu’na kendi erken aşama melek yatırımcılarından 500 Emerging Europe ortağı Enis Hulli’yi ve Boğaziçi Ventures başkanı Agah Uğur’u ekledi.

Teslimat odaklı restoran markaları yaratan ve işleten Paket Mutfak, aldığı yatırımla İstanbul’da yeni şubeler açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 2.5 sene önce faaliyete başlayan Paket Mutfak, geçtiğimiz Eylül ayında 6 şube ve 8 markaya ulaştı. Paket Mutfak, toplam 48 sanal restoranından günde 1000’in üzerinde siparişi, Getir Yemek, Trendyol Yemek ve Yemeksepeti gibi sipariş platformlarından alıyor. Paket Mutfak, tüm teknolojilerini kendi geliştirmesinin yanı sıra, uçtan uca tüm operasyonunu da kendi teslimat filosuyla yönetiyor. 

Paket Mutfak kurucu ortağı Tali Şalhon, senelerdir en iyi paket servis deneyiminin nasıl olması gerektiğini titizlikle incelediklerini; mutfak düzeninden yemeklerin lezzetine ve teslimat operasyonuna kadar tüm süreçleri tüketicinin istikrarlı bir şekilde en kaliteli hizmeti alabilmesi için tasarladıklarını söyledi. Aldıkları yeni yatırım ile İstanbul’un her köşesinde bir Paket Mutfak görmeye bir adım daha yaklaşmış olduklarını dile getirdi.

Paket Mutfak kurucu ortağı Eytan Nahmiyas ise Paket Mutfak’ın günlük operasyonları ham madde tedariğinden, ürünleri müşterilere kapıda teslim etmeye kadar uzandığını; son tüketiciye kadar dokunan bu yolda, her adımı in-house yazılımları sayesinde görüp yönettiklerini belirtti. Bu yaklaşımlarının, normalde oldukça komplike olan üretim, çoklu marka yönetimi ve şubeleşme süreçlerine tatlı bir sadelik getirdiğinin de altını çizdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.