Elon Musk: "Tesla, Apple'ın mevcut piyasa değerini aşabilir."

Tesla'nın piyasa değer ile ilgili konuşan Musk, Tesla'nın piyasa değerinin ilerleyen dönemlerde Apple ve Saudi Aramco'nın piyasa değerlerinin toplamını aşabileceğini dile getirdi.
Elon Musk:

Teknoloji ve internet dünyasının en popüler isimleri arasında yer alan Tesla CEO'su Elon Musk, iddialı açıklamalar yapmaya devam ediyor. 2022 yılının 3. finansal çeyreği ile ilgili sonuçlarını paylaşan Tesla'nın piyasa değer ile ilgili konuşan Musk, Tesla'nın piyasa değerinin ilerleyen dönemlerde Apple ve Saudi Aramco'nın piyasa değerlerinin toplamını aşabileceğini dile getirdi.

Tesla'nın son birkaç aydır borsada zor zamanlar geçirdiğini de hatırlatalım. 2022 yılının 3. finansal sonuçlarına baktığımızda Tesla'nın gelirlerinin bir önceki yılın aynı döneminde oranla neredeyse iki kat arttığını ve 3,3 milyar dolara ulaştığını görüyoruz.

Tesla başarılı bir çeyrek geçirmiş olsa da bu durum beklentileri karşılamadı. Kısacası çeyrek sonuçları olumlu olsa da Tesla'nın borsadaki zor durumu aynı şekilde devam ediyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Elon Musk, hisse geri alım programı başlatmayı düşündüklerini de aktardı.

Musk tarafından aktarılan bilgilere göre Tesla, 5 ila 10 milyar dolarlık bir hisse geri alım programı başlatabilir. Tesla'nın planı gerçekleştireceği hisse geri alım programı ile birlikte kendi hisselerini toplayarak hisse fiyatını artırmak. Musk, şu an için bu durumun tartışıldığını fakat kesin bir karara varmadıklarını da belirtti.

Apple'ın piyasa değerini aşabileceklerini düşündüğünü de sözlerine ekleyen Musk, Tesla'nın piyasa değerinin Apple ve Suudi Aramco'nun toplamından daha değerli olması için bir yol gördüğünü paylaştı. Tesla'nın piyasa değerinin şu an için yaklaşık 700 milyar dolar olduğunu da hatırlatalım. Karşılaştırmak gerekirse Apple'ın piyasa değeri 2,3 trilyon, Saudi Aramco'nun piyasa değeri ise 2 trilyon dolar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.