4. nesil iPhone SE, yenilenen tasarımı ile 2023 yılında karşımıza çıkabilir

4. nesil iPhone SE modeli, ilk olarak 2018 yılında karşımıza çıkan uygun fiyatlı iPhone XR modeli ile benzer bir tasarıma sahip olacak.
4. nesil iPhone SE, yenilenen tasarımı ile 2023 yılında karşımıza çıkabilir

Apple tarafından düzenlenen " Far Out" isimli etkinlikle birlikte iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin tanıtıldığını geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasının üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen Apple'ın 2023 yılında hangi modelleri tanıtabileceği ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı.

Jon Prosser tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Apple, 2023 yılında 4. nesil iPhone SE modelini tanıtacak. iPhone SE modeli iPhone ailesinin en uygun fiyatlı modeli konumunda bulunuyor. Sızıntılara göre 4. nesil iPhone SE modeli tasarım anlamında önemli değişiklikler yaşayacak.

Ülkemizde 17 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan 3. nesil iPhone SE modeli, tasarım anlamında iPhone 8 modeli ile neredeyse tamamen aynı. 4,7 inçlik bir ekran ve ev tuşu ile karşımıza çıkan iPhone SE, yeni modeli ile modern bir tasarıma kavuşacak.

Prosser'ın paylaştığı bilgilere göre 4. nesil iPhone SE modeli, ilk olarak 2018 yılında karşımıza çıkan uygun fiyatlı iPhone XR modeli ile benzer bir tasarıma sahip olacak. Hatırlatmak gerekirse iPhone XR modeli, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerine daha ucuz bir alternatif olarak karşımıza çıkmıştı.

Hatırlatmak gerekirse iPhone XR modeli 6,1 inçlik LCD bir ekran ile geliyor. Ekranı üzerinde herhangi bir tuş bulundurmayan iPhone XR, Touch ID yerine ise diğer modern iPhone modelleri gibi Face ID kullanıyor. Tasarım anlamında büyük bir değişim yaşaması beklenen 4. nesil iPhone SE modelinin A serisi bir işlemci ile birlikte gelmesi de hedefleniyor.

Modern tasarım ile birlikte 4. nesil iPhone SE modelinin fiyatının yükselebileceğini de ekleyelim. 4. nesil iPhone SE modelinin 2023 yılı içinde tanıtılması bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.