Sinema Web3 yatırım platformu Wideangle'ın kullanıcıları, içeriklerini The Sandbox'ta yayınlayabilecek

Paylaşılan bilgilere göre, iki girişim, Wideangle'da üretilen film ve dizileri The Sandbox metaverse ortamında da değerlendirerek içerik üreticilerine yeni bir gelir modeli oluşturmayı kapsayan bir iş modeli geliştirmek için çalışıyor. 
Sinema Web3 yatırım platformu Wideangle'ın kullanıcıları, içeriklerini The Sandbox'ta yayınlayabilecek

Hatırlarsanız Engin Altan Düzyatan'ın da kurucularından olduğu sinema ve dizi dünyası için NFT projesi Wideangle'ın detaylarını sizlere aktarmıştık. Haziran ayında Türkiye'deki operasyonunu başlatan Metaverse girişimi The Sandbox, sinema Web3 yatırım platformu  Wideangle ile yeni bir iş birliği için bir araya geliyor. Wideangle ile The Sandbox’ın arasında planan iş birliği, sinema endüstrisi ve metaverse girişimlerini bir araya getirebilecek inovatif bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

İş birliği kapsamında Wideangle’ın kullanıcıları, kendi ürettikleri içeriklerin bir yansımasını The Sandbox metaverse platformu üzerinden uluslararası mecrada yayınlayabilecek. İkili, şu an için Wideangle'da üretilen film ve dizileri The Sandbox metaverse ortamında da değerlendirerek içerik üreticilerine yeni bir gelir modeli oluşturmayı kapsayan bir iş modeli geliştirmek için çalışıyor. 

Wideangle kurucu kadrosunda, sinema TV dünyasının tanınmış isimleri Engin Altan Düzyatan,  Birand Tunca ve Umut Tanyolu’nun yanı sıra Ercan Gümüşkaya, Çağlan Tanrıverdi, Efe Acar, İsmail Tomrukcu ve Oğuzhan Bozkurt'un aralarında bulunduğu deneyimli isimlerin yer aldığını hatırlatalım. Wideangle ekibi, film ve dizi endüstrisine NFT’ler aracılığıyla merkeziyetsiz bir nakit akış sistemi getirmek için yola çıktı.

Sinema, dizi ve dijital içerik projelerine finansman sağlamak için tasarlanan Web3 platformu, sinema endüstrisine yatırım yapmak isteyenler için de inovatif bir seçenek sunuyor. Bu bağlamda Wideangle, yatırımcıların üretilen projeye ortak olabilecekleri bir yapı ile sinema ve dijital içerik projelerini hayata geçirecek.

Bu arada Wideangle'ın film ve dizi sektörüne adını ilk kez 41. İstanbul Film Festivali kapsamında Köprüde Buluşmalar'ın Yenilikçi Teknolojiler Destekçisi olarak duyurduğunu hatırlatmakta fayda var. Girişim, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği Beyoğlu Kültür Yolu, Ankara Kültür Yolu etkinliklerinde düzenlediği söyleşi ve konferanslarla sektördeki görünürlüğünü artırdı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.