Davranışsal sağlığa odaklanan Alleva 12 milyon dolar yatırım aldı

Matt Stevens, Michael McAlpin ve Steven McCall tarafından kurulan şirket, davranışsal sağlık uygulamalarına elektronik sağlık kaydı (EHR) sunuyor.
Davranışsal sağlığa odaklanan Alleva 12 milyon dolar yatırım aldı

Davranışsal sağlığa odaklanan Alleva 12 milyon dolar yatırım aldı. Davranışsal sağlık hizmetleri sağlayıcılarına yönelik yazılımlar yapan şirketin yatırım turu, Ankona Capital tarafından yönetildi. Yeni gelen yatırım iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacak. Alleva'nın kurucu ortaklarından Steven McCall amaçlarının daha fazla kişiye ulaşmak olduğunu söyledi. 

Davranışsal sağlık terimi bir kişinin zihinsel iyiliği ile ilgili davranışların, duyguların ve biyolojinin bilimsel çalışması olarak tanımlanıyor. Matt Stevens, Michael McAlpin ve Steven McCall tarafından kurulan şirket, davranışsal sağlık sağlayıcıları ve uygulamalarına elektronik sağlık kaydı (EHR) sunuyor. 2017 yılında ABD'de faaliyete geçen Alleva, geliştirdiği yazılımlar sayesinde raporlama, iş akışının düzenli ilerlemesini sağlıyor.  düzenliyor. Veriye dayalı analizler yapıyor. 

Rock Health'e göre dijital sağlık sektöründe en çok yatırımcı çeken girişimler akıl sağlığına odaklananlar... Bu ayın başında yatırım alan sağlık girişimi Grow Therapy de bunlardan biri. Şirket, 75 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Tur, TCV ve Transformation Capital tarafından yönetildi. Diğer yatırımcılar arasında SignalFire ve SVB vardı. ABD merkezli şirket yeni gelen yatırımı dahil olduğu sağlık sigortası kapsamını ve ekibi genişletmek için kullanacağını açıkladı.

Tıp alanında çalışan üç girişimci Manoj Kanagaraj, Jake Cooper and Alan Ni tarafından kurulan şirket, terapistlerle danışanları bir araya getiriyor. Üç girişimci şirketi 2020 yılında kurdu. Herkesin terapiye gitme ve terapi alma fırsatı olması gerektiğine inanan Grow, hastalara uygun fiyatlı yüz yüze ya da online terapi sunuyor. Böylece terapistlerin de daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor. Şu an ABD'nin 13 eyaletinde faaliyet gösteren şirket, önümüzdeki dönemde bu sayıyı 50'ye çıkarmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.