Google'dan yapay zeka ile video oluşturma platformu: Imagen Video

Teknoloji dünyasının en önemli firmaları arasında bulunan Google, yapay zeka ile video oluşturma platformu olan Imagen Video'yu duyurdu.
Google'dan yapay zeka ile video oluşturma platformu: Imagen Video

Teknoloji dünyasının geleceği olarak görülen yapay zeka çözümleri her geçen gün yeni bir gelişme ile birlikte karşımıza çıkıyor. Midjourney ve DALL-E 2 gibi yapay zeka ile görüntü oluşturma sistemlerini geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık.

Görüntü oluşturma sistemlerinin ardından ise karşımıza yapay zeka ile birlikte video oluşturma sistemleri çıkmaya başladı. Meta'nın DALL-E benzeri yapay zeka destekli video aracının neler yapabildiği ile ilgili detayları geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre ise Meta'nın Make-A-Video platformuna kısa süre içinde bir rakip de geldi. Teknoloji dünyasının en önemli firmaları arasında bulunan Google, yapay zeka ile video oluşturma platformu olan Imagen Video'yu duyurdu.

Diğer platformlar ile benzer bir çalışma mantığına sahip olan Imagen Video, yapay zeka desteği sayesinde sanatsal videolar oluşturabiliyor. Imagen Video platformunu kullanmak için tek yapmanız gereken ise ne ile ilgili bir video oluşturulmasını istediğinizi yazılı olarak belirtmek.

Kullanıcısından gerekli bilgileri alan Imagen Video, sonrasında ise istenen videoyu oluşturuyor. Google tarafından aktarılan bilgilere göre Imagen Video, şu an için aldığı bilgiler ışığında ilk etapta 16 kare oluşturuyor. Sonrasında ise videoya ek kareler ekleyen Imagen Video 128 kareden oluşan ve 1280×768 piksel çözünürlüğünde videolar oluşturuyor.

Imagen Video platformunun geliştirilme aşamasında olduğunu ve ortaya çıkan videoların pek kaliteli olmadıklarını da ekleyelim. Uzmanlara göre Imagen Video ile oluşturulan videolar şu an için bulanık ve yapay. Imagen Video çözümünün Google'ın görüntü oluşturma sistemi olan Imagen'in üzerinde kurulduğunu da ekleyelim.

Imagen Video'nun alacağı güncellemeler ile birlikte gelecekte daha başarılı videolar oluşturması da sürpriz olmayacaktır. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.