E-spor alanında faaliyet gösteren Flank Esports, FUT Ventures tarafından satın alındı

E-spor dünyasının en güncel haber ve içeriklerinin yer aldığı Flank Esports'un FUT Ventures tarafından satın alınmasıyla girişimciyle birlikte Fethi Kamışlı, Hakan Sabancı ve Sina Afra da Flank'ten exit yaptı.
E-spor alanında faaliyet gösteren Flank Esports, FUT Ventures tarafından satın alındı

E-spor alanında faaliyet gösteren Flank Esports, FUT Ventures tarafından satın alındı. Satın almanın finansal değerleri paylaşılmadı. Flank bu satın alım ile birlikte FUT Ventures bünyesinde yayın hayatını sürdürecek ve takipçilerine en güncel e-spor haberlerini aktarmaya devam edecek. FUT Esports, FUT Talent, FUT Academy ve FUTHOUSE projelerinin ardından FUT Ventures ile eğlence, oyun, medya ve prodüksiyon dünyasında yatırımlar ve stratejik ortaklıklar yapmayı planlıyor.

2014 yılında günlük sporlar uygulaması olarak ortaya çıkan FUT, rotasını e-spora çevirdi. Bu alanda VALORANT partnerliği, VRL Şampiyonluğu, FIFA Türkiye Şampiyonluğu ve Dünya Üçüncülüğü, PUBG Mobile Avrupa Şampiyonluğu ve PUBG Mobile West Dünya Şampiyonluğu başta olmak üzere önemli başarılara ulaştı. Şirket, FUT Ventures projesi ile yatırım ve stratejik ortaklıklar konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor.

2017 yılında Efe Kethuda tarafından kurulan Flank ise e-spor karşılaşmalarını canlı veriyor, taraftarlar platform içinde sohbet edebiliyor ve takımlarla ilgili farklı kaynaklardan gelen haberler takip edilebiliyor. Ayrıca, e-spor oyunlarıyla ilgili tüm dijital kodlar ve oyun içi ürünler satın alınabiliyor. Flank, kurulduktan sekiz ay sonra Fethi Kamışlı, Hakan Sabancı ve Sina Afra'dan 500 bin Euro'luk yatırım aldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.