Web3 veri platformu Space and Time, Microsoft'un fonu M12 liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı

M12 liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Framework Ventures, HashKey, SevenX Ventures, Foresight Ventures, Polygon ve Avalanche’nin ekosistem fonu Blizzard katıldı. 
Web3 veri platformu Space and Time, Microsoft'un fonu M12 liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı

Merkeziyetsiz veri platformu Space and Time, Microsoft'un yatırım fonu M12 liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Framework Ventures, HashKey, SevenX Ventures, Foresight Ventures, Polygon ve Avalanche’nin ekosistem fonu Blizzard katıldı. 

Bu noktada girişimin Temmuz sonuna doğru Framework Ventures liderliğinde 10 milyon dolarlık tohum yatırımı aldığını hatırlatalım. Bu yeni yatırım turuyla birlikte girişimin toplam yatırım miktarı 30 milyon dolara ulaştı. 

Girişimin faaliyet alanı 

Nate Holiday tarafından kurulan Space and Time, kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritma "business logic"in akıllı kontratlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesini amaçlıyor. Holiday, gelişmiş otomasyonlar aracılığıyla akıllı kontratların "business logic"i çalıştırabileceğini düşünüyor. 

Space and Time, Temmuz ayında kriptografi araştırmacısı Nat Bunner tarafından kaleme alınan bir blog yazısıyla "Proof of SQL" yaklaşımını açıklamıştı. Bu yaklaşım ile merkezi sistemlerideki business logic doğrudan akıllı kontratlara bağlanabiliyor. Ayrıca Microsoft Azure ile entegre olarak kullanıcıların "on-ramp" olarak blok zincir verilerine erişmesini sağlıyor. 

Gelecek planları 

Startup with Chainlink programının bir parçası olan Space and Time, akıllı sözleşmelerin yeteneklerini geliştirmek için Oracle ağıyla da yakından çalışacak. Bu sayede geliştiriciler, hem çok zincirli merkeziyetsiz uygulamalar hem de düşük maliyetli merkeziyetsiz analizler inşa edebilecek. 

Space and Time, şu an için tüm geliştiricilerin kullanımına açılmış değil.Platformun,  2022'nin sonunda kısıtlı sayıda DeFi ve oyun protokolüne açılması planlanıyor. Bu adımın ardında platform, test net aşamasına geçecek ve Proof-of-SQL 2023'ün bahar aylarında lansman yapacak. Space and Time'ın ürün lansmanı ise 2023'ün son bahar aylarında gerçekleşecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.