Otonom temizlik robotları geliştiren Avidbots, 70 milyon dolar yatırım aldı

Otonom temizlik robotları geliştiren Kanada merkezli bir girişim olan Avidbots, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.
Otonom temizlik robotları geliştiren Avidbots, 70 milyon dolar yatırım aldı

Gelecekte hayatımızın önemli bir parçası haline gelmesi beklenen robotik teknolojileri yeni yatırımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Otonom temizlik robotları geliştiren Kanada merkezli bir girişim olan Avidbots, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Avidbots tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 70 milyon dolar yatırım aldı. Avidbots'un 70 milyon dolarlık yatırım turu, Jeneration Capital liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Jeneration Capital haricinde ise GV Capital, True Ventures, Kensington Capital Partners, Next 47, SOSV,  BDC Capital, Golden Ventures, BMO Capital Partners, Golden Vision Capital ve Nicola Wealth de katıldı.

Alınan 70 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Avidbots girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 107 milyon dolara ulaştı. 2014 yılında Faizan Sheikh ve Pablo Molina tarafından Ontario'da kurulan Avidbots, otonom temizlik robotları üretiyor.

Avidbots tarafından geliştirilen otonom bir temizlik robotu olan Neo 2 modeli, çeşitli havalimanı, depolar ve alışveriş merkezlerinde aktif olarak kullanılıyor. Avidbots tarafından aktarılan bilgilere göre 1000'den fazla Neo 2 modeli Kuzey Amerika, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Avustralya'da kullanılmakta.

Otonom yapısı sayesinde insan yönetimine ihtiyaç duymadan tek başına çalışabilen Neo 2, havalimanı ve alışveriş merkezi gibi büyük alanların operasyon yükünü de hafifletiyor. Avidbots tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 70 milyon dolarlık yeni yatırım, şirketin otonom temizlik robotu filosunu büyütmenin yanı sıra yazılım geliştirmek ve çalışan sayısını artırmak için de kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.