Dijital sağlık girişimi Nutromics 14 milyon dolar yatırım aldı

2017 yılında kurulan şirket, Hitesh Mehta ve Peter Vranes tarafından kuruldu. Nutromics, biyobelirteç izleme cihazı şirketi olarak konumlanıyor.
Dijital sağlık girişimi Nutromics 14 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi Nutromics, 14 milyon dolar yatırım aldı. Yeni yatırım turuna, Dexcom Ventures liderliğinde gerçekleştirildi. VU Venture Partners ve Artesian Investments dahil oldu. Avustralya merkezli şirket, şimdiye kadar aldığı yatırım miktarı 21,2 milyon dolara yükseldi. Yeni gelen yatırım, ABD'ye açılmak ve Ar-Ge faaliyetleri için kullanılacak. 

2017 yılında kurulan şirket, Hitesh Mehta ve Peter Vranes tarafından kuruldu. Nutromics, biyobelirteç izleme cihazı şirketi olarak konumlanıyor. Biyobelirteç, vücut tarafından üretilen, kan veya idrar gibi vücut sıvılarında tespit edilebilen ve spesifik bir süreci, durumu veya hastalığı belirten bir madde olarak tanımlanıyor. Şirket, DNA sensör teknolojisini kullanarak teşhis edilen hastalıkları izliyor. Bu yılın nisan ayında şirket, eski Abbott Laboratories yöneticisi Agim Beşiri CMO olarak atadı.

Biyobelirteç üzerine çalışan şirketler son dönemde dikkat çekiyor. Geçen Şubat ayında yeni ilaç keşfini hızlandırmaya odaklanan Koneksa Health, 45 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turu AyurMaya liderliğinde gerçekleşti. Takeda Ventures, Velocity Capital, McKesson Ventures, Merck Global Health Innovation Fund, Novartis (dRx Capital) Spring Mountain Capital ve Waterline Ventures katıldı. New York merkezli şirketin toplam yatırım miktarı 70,6 milyon dolara çıktı. Yeni gelen yatırım, şirketin iş ve Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanılacağını açıkladı.

2013 yılında kurulan Koneksa, kendini dijital biomarker yani (biyobelirteç) şirketi olarak konumlandırıyor. Biyobelirteç birçok kişi için ilk bakışta anlamsız bir terim gibi gelebilir. Bu kavram; vücut tarafından üretilen, kan veya idrar gibi vücut sıvılarında tespit edilebilen hastalığı belirten bir madde veya veri olarak biliniyor. Özellikle kanser hastalığının erken teşhisinde büyük önem taşıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.